Kit Harington i Rose Leslie - historia pary z Gry o tron

Z planu do ołtarza. Zobaczcie, jak wyglądała droga pary aktorów z najpopularniejszego serialu na świecie.

East News

Sporo się dzieje ostatnio w życiu Jon.., ekhm, Kita Haringtona. Kilka dni temu media na całym świecie obiegła wiadomość, że aktor przebywa na terapii w klinice w Connecticut. Kit podobno zgłosił się do niej sam w związku z kryzysem emocjonalnym, który dopadł go po zakończeniu ostatniego sezonu Gry o tron. Oczywiście pojawiły się plotki mówiące o tym, że aktor znalazł się tam, ponieważ zmaga się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

Klinika Privé-Swiss, w której przebywa obecnie Harington, specjalizuje się m.in. w dialektycznej terapii behawioralnej, leczeniu depresji oraz wypalenia zawodowego. Bliscy aktora zapewniają, że pobyt Kita w klinice ma mu pomóc w regeneracji i odpoczynku. Jak jest naprawdę? Możliwe, że Kit chce po prostu wypocząć po latach intensywnej pracy na planie. Jedno jest pewne - aktor może liczyć na wsparcie swojej żony, aktorki Rose Leslie, z którą związany jest już od ośmiu lat. Zobaczcie, jak rozwijała się ich znajomość.

2011-2012 – Kit i Rose poznają się na planie Gry o tron

Rose dołączyła do obsady serialu jako Ygritte – jedna z „Dzikich” zza Muru, która wdaje się w romans z Jonem Snowem. Zdjęcia kręcono wtedy na Islandii. Szybko okazało się, że aktorzy mają się ku sobie nie tylko w serialu.

"Zachwyciłem się Islandią nie tylko ze względu na zorze polarne, ale i dlatego, że to właśnie tam zakochałem się w Rose – powiedział Kit Harington w wywiadzie dla Vogue Italia. „Jeśli ktoś Cię pociąga poza planem i nagle masz odegrać z nim sceny miłosne, to bardzo łatwo jest się zakochać.’ – dodał.

Sierpień 2012 – parę przyłapano po raz pierwszy razem

Portale plotkarskie obiegło zdjęcie Kita i Rose siedzących w jednej z londyńskich restauracji. Ewidentnie pomiędzy nimi iskrzyło. Oliwy do ognia dolało "źródło z restauracji", twierdząc, że para całowała się w trakcie kolacji.

Sierpień 2013 – Kit i Rose rozstają się

Zanim aktorzy zdążyli oficjalnie potwierdzić swój związek, media obiegła zaskakująca wiadomość – „Kit i Rose nie są już razem”. Osoba podająca się za znajomą aktorki, oznajmiła też, że Rose ma nowego chłopaka, ale chce utrzymać nową relację z dala od blasku fleszy.

Lipiec 2014 – aktorów widziano razem na Comic-Con w Kalifornii

Kit Harington i Leslie Rose są obecni na festiwalu Comic-Con w San Diego. Źródła donoszą, że para spotyka się ponownie od trzech miesięcy, ale same spotkania są raczej „niezobowiązujące”.  Jednak coś musiało być na rzeczy…

Kwiecień 2016 – Kit Harington i Rose Leslie oficjalnie razem

Spekulacje i domysły zostają potwierdzone. Para pokazuje się razem na gali Oliver Awards w Londynie, a Kit w wywiadzie dla Vogue Italia po raz pierwszy opowiada o ich związku.

Październik 2017 – Kit i Rose się zaręczyli!

Para oficjalnie ogłosiła swoje zaręczyny w brytyjskim dzienniku The Times. Kit wyznał później, że oświadczyny nie wyglądały dokładnie tak, jak sobie to wyobrażał - „Ułożyłem sobie w głowie plan. Chciałem rozwiesić światełka na gałęziach drzew i zrobić resztę tych romantycznych rzeczy, ale tak się złożyło, że nie wyjechaliśmy z kraju. Pewnego dnia siedzieliśmy pod gołym niebem przy ognisku i po prostu nie wytrzymałem”.

Czerwiec 2018 – para bierze ślub w Szkocji

Kit Harington i Rose Leslie wzięli ślub w miasteczku Kirkton of Rayne w Szkocji. Po oficjalnej uroczystości, para udała się na wesele do pobliskiego zamku Wardhill, który należy do rodziny Leslie. Z nowożeńcami bawiło się ok. 200 gości, w tym gwiazdy Gry o tron tj. Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams czy Peter Dinklage.

Listopad 2018 – Kit zaprzecza plotkom o zdradzie

Rosyjska modelka i aktorka, Olga Vlaslova, powiedziała, że miała romans z Jonem Snowem (tak, Jonem, nie Kitem). Kit zaprzeczył plotkom w wywiadzie dla ET Canada mówiąc, że są to kompletne bzdury. Aktor powiedział, że nigdy nie poznał rosyjskiej modelki.

Kwiecień 2019 – miłość kwitnie. Kit i Rose na premierze nowego sezonu

Aktorzy  pojawili się na oficjalnej premierze 8 sezonu Gry o tron w Nowym Jorku. Para sprawiała wrażenie zakochanych bardziej, niż kiedykolwiek. Koniec serialu był dla nich sporym przeżyciem, bo to w końcu na jego planie spotkali się po raz pierwszy. „Byliśmy mocno związani z tą produkcją. Kochaliśmy to” – powiedział Kit w wywiadzie dla Daily Mail.

Mamy nadzieję, że związek aktorów będzie rozkwitał w najlepsze. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze zdrowia Kita, dlatego redakcja WH życzy mu, aby szybko odzyskał siły. 

Zobacz również:
REKLAMA