Katie Piper bez makijażu

Historia Katie Piper wstrząsneła milionami osób na całym świecie. Kobieta, która musiała przejść przez piekło, po tym jak oblano ją żrącym kwasem, dziś nie wstydzi się pokazać tego, jak wygląda naprawdę.

katie piper makijaż James Gourley/REX/Shutterstock/EAST NEWS
Katie musiała przejść długą drogę, żeby znaleźć się tu, gdzie jest dzisiaj.

Samoakceptacja to trudna sztuka. Czasami, żeby ją pojąć, potrzeba lat. Na szczęście są wokół nas ludzie, którzy swoją postawą udowadniają, że nawet w skrajnie beznadziejnych sytuacjach jest to możliwe.

Fake off

Katie Piper nie wstydzi się dziś tego, jak wygląda. Na jej Instagramie można znaleźć zdjęcia, które wyraźnie pokazują, z czym musiała zmierzyć się ponad dziesięć lat temu.

Katie, jak sama podkreśla w wywiadach, cały czas walczy z demonami przeszłości. Z drugiej strony jest świadoma tego, że w dzisiejszych czasach większość ludzi chce wyglądać idealnie i nie akceptuje siebie takimi, jakimi są. Jako dowód, że nie są to tylko puste słowa, Katie regularnie publikuje zdjęcia swojej twarzy bez makijażu. Potwierdza tym samym, że pomimo tragedii jaka ją spotkała, jest silną kobietą i nie zamierza się kryć ze swoimi niedoskonałościami

Fatalne zauroczenie

Tragiczna w skutkach znajomość zaczęła się dość niewinnie. Katie Piper - wschodząca gwiazda telewizji, modelka, poznała swojego przyszłego oprawcę na Facebooku. Wszystko zaczęło się od wiadomości, którą napisał do niej niejaki Daniel Lynch. Mężczyzna przedstawił się w niej jako entuzjasta sztuki z Londynu, obsypując przy okazji Katie niebanalnym zestawem komplementów. Przez pierwsze kilka tygodni ich znajomość opierała się na wymianie od kilku, do kilkunastu wiadomości dziennie. Dogadywali się na tyle dobrze, że jeszcze niczego nieświadoma Katie zgodziła się na pierwsze spotkanie. Jak pewnie się domyślacie, okazało się ono na tyle udane, że Katie i Danny zaczęli widywać się regularnie.

Oprócz liczby spotkań, wzrosła też liczba wiadomości. Lynch potrafił zasypać Piper kilkunastoma smsami na godzinę. Znajomi modelki zaczęli nawet żartować, że jej nowy chłopak jest zawodowym stalkerem. Katie myślała, że to tylko niewinne zauroczenie, ale Daniel nie odpuszczał. Oprócz masy wiadomości, pojawiły się też wyznania miłości i nadopiekuńczość. Katie zaczynała czuć się coraz bardziej nieswojo (Bo w końcu to trochę dziwne, że osoba, którą znasz zaledwie od kilku tygodni wyznaje Ci miłość, prawda?)

Z czasem było jeszcze gorzej - do natrętnych SMS-ów doszła chorobliwa zazdrość. Lynch potrafił wybuchnąć złością choćby w sklepie. Powód? Mężczyzna z obsługi był "zbyt miły" dla Katie.

Kobieta szybko zorientowała się, że niekontrolowane ataki złości są u jej chłopaka normą. W końcu, po którymś wybuchu z kolei, Piper zdecydowała, że musi przestać się z nim spotykać.

Początek piekła

Jak nie trudno się domyślić, Daniel zareagował na jej decyzję szałem. To właśnie wtedy zaczęło się piekło. Lynch pobił i zgwałcił Katie w pokoju hotelowym, po czym zagroził jej, że jeśli komuś o tym powie, to zabije ją, jej przyjaciół i całą rodzinę. Kobieta zdawała sobie sprawę, że to nie żarty. Była przerażona.

Brutalny gwałt był według Lyncha za słabą karą. Mężczyzna postanowił skrzywdzić Katie jeszcze dotkliwiej, zlecając swojemu koledze oblanie modelki silnie żrącym kwasem siarkowym.

W wyniku ataku przeprowadzonego przez Stefana Sylvestre'a, Katie Piper doznała bardzo poważnych oparzeń twarzy, uszu, przełyku i żołądka. Po dziś dzień, kobieta przeszła ponad 40 operacji, tylko w jednym celu - żeby odzyskać dawną twarz.

Chcesz wiedzieć, jak udało się jej przejść przez piekło, które zgotował jej były chłopak? Przeczytaj listopadowy numer Women's Health, w którym Katie zdradziła nam, jak pokonała swoje demony.

katie piper na okładce women's healthMotor Presse Polska
Nowy numer już w sprzedaży!

Zobacz też: Oprawca Katie Piper wyszedł na wolność - kobieta nie czuje się bezpiecznie

REKLAMA