Analiza organizmu
„Zamiast być więźniem wyidealizowanego wrażenia o sobie, przyjrzyj mu się uważnie” – mówi Kate. Dzięki temu łatwiej Ci będzie zaprzyjaźnić się z ciałem.
Część pierwsza: 3-4 min
- Usiądź wygodnie pod ścianą ze skrzyżowanymi nogami, zamknij oczy i weź głęboki wdech.
- Powoli rozluźniaj wszystkie mięśnie: od twarzy, przez szyję, ramiona, miednicę, aż do stóp. Przenoś oddech po kolei na poszczególne części ciała.
- Przez 3-4 minuty rób powolne wdechy i wydechy, zwracając uwagę na to, jak tlen dociera do poszczególnych części Twojego ciała.
Część druga: 2-3 min
Nie otwierając oczu, myślami przemieszczaj się po różnych częściach swojego ciała.
- Jeśli coś Cię boli lub czujesz dyskomfort, nie opieraj temu. Staraj się rozluźnić daną część ciała.
- Weź głęboki wdech i spokojnie otwórz oczy. Dzięki temu ćwiczeniu lepiej poznajesz swoje ciało i lepiej umiesz o nie zadbać. A ono Ci się odpłaca zdrowiem.
ZOBACZ TEŻ: Czy potrzebujesz zmian? [QUIZ]
Mantra motywacyjna
Jak motywować się do działania i utrzymać motywację?
- Stawiaj sobie realne cele – dwutygodniowy detoks jest mało realny, ale 2-3 dni jedzenia warzyw wydają się całkiem rozsądne.
- Przypominaj sobie o swoich celach. W codziennej gonitwie naprawdę łatwo zapomnieć, co sobie obiecałyśmy. Zapisuj cele na samoprzylepnych karteczkach.
- Stwórz grupę wsparcia. To żaden hippisowski wymysł. Zapisz w zeszycie imiona ludzi, których kochasz, i zwracaj się do nich wtedy, gdy jest C ciężko, oraz wtedy, gdy osiągniesz sukces.
- Chwal siebie. Kiedy uda Ci się osiągnąć cel, poklep samą siebie po plecach.
- Nie zrażaj się porażkami. Wybacz sobie, jeśli się zapomnisz i jesz bez opamiętania przez 4 dni. Taki miałaś nastrój. Nie twórz atmosfery napięcia – to nie jest walka o wszystko