Kate Hudson zdradziła nam swój przepis na szczęście

W swojej książce „Pretty Happy. Przepis na pokochanie siebie” autorka, opierając się na własnych doświadczeniach i zdobytej wiedzy, zdradza czytelniczkom nieskomplikowane sposoby na to, jak dbać o wygląd, zdrowie i czynić się szczęśliwą.

DARRENA ANKENMAN
„Śmiej się, nawet gdy jest ciężko. To uczy dystansu.”

Analiza organizmu

„Zamiast być więźniem wyidealizowanego wrażenia o sobie, przyjrzyj mu się uważnie” – mówi Kate. Dzięki temu łatwiej Ci będzie zaprzyjaźnić się z ciałem.

Część pierwsza: 3-4 min

  1. Usiądź wygodnie pod ścianą ze skrzyżowanymi nogami, zamknij oczy i weź głęboki wdech.
  2. Powoli rozluźniaj wszystkie mięśnie: od twarzy, przez szyję, ramiona, miednicę, aż do stóp. Przenoś oddech po kolei na poszczególne części ciała.
  3. Przez 3-4 minuty rób powolne wdechy i wydechy, zwracając uwagę na to, jak tlen dociera do poszczególnych części Twojego ciała.

Część druga: 2-3 min

Nie otwierając oczu, myślami przemieszczaj się po różnych częściach swojego ciała.

  1. Jeśli coś Cię boli lub czujesz dyskomfort, nie opieraj temu. Staraj się rozluźnić daną część ciała.
  2. Weź głęboki wdech i spokojnie otwórz oczy. Dzięki temu ćwiczeniu lepiej poznajesz swoje ciało i lepiej umiesz o nie zadbać. A ono Ci się odpłaca zdrowiem.

ZOBACZ TEŻ: Czy potrzebujesz zmian? [QUIZ]

Mantra motywacyjna

Jak motywować się do działania i utrzymać motywację?

  1. Stawiaj sobie realne cele – dwutygodniowy detoks jest mało realny, ale 2-3 dni jedzenia warzyw wydają się całkiem rozsądne.
  2. Przypominaj sobie o swoich celach. W codziennej gonitwie naprawdę łatwo zapomnieć, co sobie obiecałyśmy. Zapisuj cele na samoprzylepnych karteczkach.
  3. Stwórz grupę wsparcia. To żaden hippisowski wymysł. Zapisz w zeszycie imiona ludzi, których kochasz, i zwracaj się do nich wtedy, gdy jest C ciężko, oraz wtedy, gdy osiągniesz sukces.
  4. Chwal siebie. Kiedy uda Ci się osiągnąć cel, poklep samą siebie po plecach.
  5. Nie zrażaj się porażkami. Wybacz sobie, jeśli się zapomnisz i jesz bez opamiętania przez 4 dni. Taki miałaś nastrój. Nie twórz atmosfery napięcia – to nie jest walka o wszystko
REKLAMA