Kamizelka Freetrain VR vest [sprzęt miesiąca]

Miejsce smartfona jest w dłoni. Nic dziwnego, że wiecznie zastanawiamy się, gdzie go odłożyć lub schować, bo nie ma dla niego lepszego miejsca. A może jest? Też pod ręką.

Sprzęt miesiąca fot. ELLIS PARRINDER

Ekspertka - Joanna Dudzińska

Redaktor Women's Health i Runner's World sprawdza dla Was wszystkie fit trendy.

Freetrain VR vest

Producenci sprzętu treningowego znajdowali już różne rozwiązania, by użytkownicy nie musieli rozstawać się ze swoimi telefonami. Ostatnio najpopularniejsze są kieszenie na boku uda, ale były już też specjalne miejsca w stanikach, pasach, opaskach i plecaczkach. Poza tym coraz więcej funkcji telefonów przejmują smartwatche. Ale umówmy się: wyjście z domu bez telefonu kosztuje nas więcej zdrowia, niż zyskamy go na treningu. Jednak zsuwające się pod ciężarem 7-calowego smartfona legginsy czy obijająca się z każdym krokiem o biodro cegła w kieszeni bluzy nie zwiększa komfortu treningu. Regularne dźwiganie go na lewym ramieniu czy prawym udzie podczas biegania wiąże się z nierównomierną dystrybucją obciążeń, co na długim dystansie może skończyć się kontuzją. I tu wkracza Freetrain VR vest, czyli kamizelka z kieszenią, która po odpięciu klapy na piersi umożliwia dostęp do ekranu. Równo rozkłada ciężar, pozwalając zachować wzorową technikę biegu czy ćwiczeń na siłowni.

freetrain.co.uk; 29,99 £

Sprzęt miesiącafot. materiał prasowy

Dynafit VERT 6 DNA

Plecak Dynafit VERT 6 DNA to 186 g praktycznych rozwiązań, by pomieścić żele, telefon (wodoszczelna kieszeń), bidony, kurtkę itd. Ma gwizdek i mocowanie na kijki.

dynafit.com; 359,90 zł

Sprzęt miesiącafot. materiał prasowy

Backpack Pro 2.0

Wodoodporny plecak Pro 2.0 ma system przegródek i schowków pozwalających pobiec do biura, transportując bezpiecznie w środku laptopa i świeżą koszulę.

iamrunbox.com; 159,95 €

Sprzęt miesiącafot. materiał prasowy

Thule Vital

Dostosowany do kobiecej budowy klatki piersiowej Thule Vital ma system chowania rurki po napiciu się bez użycia rąk. Ma też mocowanie na tylną lampę.

thule.com; 449 zł (3 l)

REKLAMA