[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Joanna Jędrzejczyk - Mistrzyni Świata UFC w październikowym Women's Health

Podobno siła woli jest jak mięsień – można ją wytrenować. Po spotkaniu z Joanną Jędrzejczyk – mistrzynią świata UFC i naszą okładkową gwiazdą – nie mam wątpliwości, że JJ stanowi potwierdzenie tej teorii.

Joanna Jędrzejczyk mistrzyni świata ufc Joanna Jędrzejczyk - mistrzyni świata UFC gwiazdą Women's Health (fot. Zuza Krajewska).

Ostatnio coraz częściej naukowcy badający mózg zajmują się czymś, co nazywają mięśniem siły woli. Mówiąc wprost: chodzi im o samodyscyplinę, koncentrację na celu i niezwykły upór w dążeniu do spełniania swoich marzeń. Według specjalistów ludzie obdarzeni takimi cechami mają osiągać w życiu największe sukcesy. Po spotkaniu z Joanną Jędrzejczyk odnoszę wrażenie, że ta kobieta jest modelowym dowodem na powyższą teorię.

JJ nie miała sportowych wzorców w domu, autorytetów, które pomogłyby jej odnaleźć swoją ścieżkę. Nie miała też specjalnych idoli sportowych, którzy mogliby ją zarazić sportowym bakcylem. Brakowało jej też pieniędzy na to, by opłacać treningi, inwestować w sprzęt i udział w rozgrywkach sportowych. Ale miała coś innego – wewnętrzne przekonanie, że chce być kimś, że chce osiągnąć coś więcej, coś znaczyć dla siebie i dla innych.

REKLAMA

Gdy (trochę przez przypadek) znalazła się na jednym z pierwszych treningów muay thay, nie wiedząc nawet wówczas, jak poprawnie wymawia się nazwę tę dyscypliny, poczuła, że w tym się odnajduje i chce być w tym najlepsza, to niedługo potem podporządkowała całe swoje życie temu, by ów cel osiągnąć.

Nic nie było w stanie jej złamać. Brak pieniędzy? Żaden problem. Trzeba pracować w sklepie rodziców! Lekka nadwaga? Trzeba zrzucić ograniczające w sporcie kilogramy! Brak czasu na relaks? Gdy masz tak wielką pasję, nie potrzebujesz od niej odpoczynku!

Joanna Jędrzejczyk trenowała, pracowała i jednocześnie na własną rękę szukała kontaktów, a ludzie ze świata sportu lgnęli do niej, bo przekonywała ich do siebie swoim uporem i pracowitością. JJ to twarda babka, która umie walczyć o swoje. W życiu, tak samo jak w ringu, szybko podnosi się po upadku. Dlatego jest na szczycie i to dlatego sportowcy mówią o niej "najgroźniejsza kobieta świata", a sławni aktorzy dają telefon z zaproszeniem na prywatne spotkanie.

Czy siła woli jaką posiada to cecha wrodzona? Po części pewnie tak, ale naukowcy, którzy zajmują się wspomnianym na początku mięśniem siły woli twierdzą, że jak każdy inny mięsień, można tę cechę trenować. Zatem nie zwalaj swoich niepowodzeń ani na geny, ani na okoliczności, tylko weź się w garść i zacznij robić to, co chcesz robić w życiu. Bo – jak mówi Joanna Jędrzejczyk – ostatecznie to zawsze Ty wybierasz.

Całą historię Joanny oraz przepiękne zdjęcia autorstwa Zuzy Krajewskiej znajdziesz w październikowym wydaniu Women's Health.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij