Jaki ślad zostawisz? [sprzęt miesiąca]

W tym sezonie najbardziej pożądane sneakersy są nie tylko stylowe, ale też produkowane odpowiedzialnie.

Producent

Buty Timberland Emerald Bay

Jasne, że kupienie nowej pary butów to nie jest działanie najbardziej „pro eko”. Ale jeśli i tak kupiłabyś nowe buty, niech Twój wybór będzie jak najlepszy dla środowiska. Możesz postawić na przykład na markę Timberland, która coraz więcej w tym kierunku robi – buty i odzież pochodzą z certyfikowanych fabryk, są szyte z odpowiedzialnych materiałów przy wsparciu zielonych technologii (bawełna organiczna, przetworzone butelki PET, skóra z odpowiedzialnej garbarni, pozyskana z odpadów hodowlanych), przy tym szanując lokalną społeczność. Cholewka sneakersów Emerald Bay jest wykonana w 100% z ReBOTL – innowacyjnego, bezpiecznego materiału zawierającego 50% przetworzonych butelek PET (sznurowania to 100% PET).

cena: 529,99 zł

Kosmetyki antysmogowe

Zestaw kosmetyków Lakshmi – City Detox

Antysmogowy zestaw złożony z czterech kosmetyków oczyszczających i chroniących skórę przed działaniem czynników zewnętrznych.

cena: 870 zł

Krem na dzień Ziaja Antyoksydacja

Ochronno-łagodzący krem na dzień z serii Antyoksydacja jagody acai chroni przed czynnikami zewnętrznymi i łagodzi podrażnienia.

cena: 10,50 zł

Wielofunkcyjny krem chroniący przed smogiem Nuev

Krem ochronny pokrywa skórę niewidocznym filmem, zatrzymując zanieczyszczenia i metale ciężkie odpowiedzialne za alergie i podrażnienia. 

cena: 40 zł

REKLAMA