[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Jak zwalczyć doła [4 sposoby]

Nawet z najgorszych sytuacji można znaleźć wyjście. Trzeba tylko wiedzieć jak. Podpowiadamy, jak zwalczyć doła.

jak wyjść z doła Jak rozproszyć czarne chmury? Mamy kilka sposobów.

Mówienie komuś, kto musi się uporać z rozwodem, stratą pracy czy przygniatającą diagnozą medyczną: „Głowa do góry, wszystko będzie dobrze” jest niedźwiedzią przysługą. Aby poradzić sobie z takimi przeciwnościami losu, potrzeba znacznie więcej niż optymistyczne podejście do życia.

Wiem o tym, bo trzy lata temu doktor powiedział mi, że mam raka piersi. Byłam zupełnie nieprzygotowana. Pierwsze tygodnie po otrzymaniu tej informacji spędziłam, płacząc i z bezsilności waląc ręką w poduszkę. A potem postanowiłam działać. Oto cztery patenty, które sprawdziły się w moim przypadku. Może pomogą i Tobie.

REKLAMA

1. Zwalczaj doła

Każdej z nas zdarzają się gorsze chwile. Czasami powtarzają się one w regularnych odstępach czasu. Albo w podobnych sytuacjach. Jak sobie z nimi radzić? Najlepiej kontratakować. Ustal, kiedy masz słabsze momenty, i zaplanuj wtedy coś przyjemnego.

Może to być 30-minutowa drzemka (ja robiłam je w sobotnie popołudnia) albo długi, niedzielny spacer. Niech te czynności będą stałym punktem Twojego harmonogramu, z których pod żadnym pozorem nie zrezygnujesz.

2. Jedz małą łyżeczką

Terapeuta powie Ci, żeby zrobić listę rzeczy, za które jesteś wdzięczna. To dobra porada, ale w moim przypadku sprawdziło się, gdy wspomniane rzeczy były naprawdę małe.

Tak jak zabawa z psem albo poranny spacer do pracy. Te niewielkie radości przydarzają się na co dzień, a nie od święta. Dlatego niezależnie od tego, jak źle jest w Twoim życiu, zawsze znajdziesz powód do uśmiechu.

3. Otaczaj się ludźmi

Bardzo ważne jest wspierające Cię otoczenie. Chociaż mnie, jako pielęgniarce, która zawsze pomagała innym, a nie potrzebowała pomocy, trochę zajęło, aby się o tym przekonać.

Nie obarczaj swoim ciężarem jednej osoby. Ja miałam obok siebie kogoś, kto pomagał przygotować jedzenie dla całej rodziny. Kogoś, kto rozweselał mnie w najtrudniejszych momentach. Wreszcie kogoś, kto wysłuchiwał moich monologów.

4. Uciekaj w krainę wyobraźni

Gdy jest naprawdę trudno, wizualizuj sobie, że znajdujesz się w pięknym miejscu. Dla mnie była to plaża, po której mogłam spacerować. Słyszałam szum fal, słońce ogrzewało moją skórę. Może Ty wolisz jeść rogaliki w paryskiej restauracji? Nie ma problemu.

Po prostu korzystaj z tej metody za każdym razem, gdy poczujesz się przytłoczona otaczającą rzeczywistością. W końcu tak niewiele trzeba, aby w kilka sekund znaleźć się po drugiej stronie świata...

Przeczytaj koniecznie: jak być szczęśliwą, nawet nie wiesz, ile masz.

WH 12/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij