[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak zrobić świecę [DIY: wielkanocna ozdoba]

Szukasz pomysłu na ozdobę, która udekoruje wielkanocny stół? A co powiesz na uroczą świeczkę-jajeczko? Zobacz nasz tutorial, z którego dowiesz się, jak zrobić ekologiczną świecę krok po kroku.

jak zrobić świecę Fot. Green Dragonfly Natural Candles

Ekspertami od świec na Starym Kontynencie są Duńczycy. Według danych średnio na jednego Duńczyka przypada 6 kg wosku rocznie – najwięcej w Europie. Skąd takie zainteresowanie? Wynika to z sposobu życia w duchu tzw. hygge, czyli duńskiej sztuki szczęścia. Jednym z jej najważniejszych elementów jest nastrojowe światło, które zapewniają m.in. świece.

Ekspertka WH – Hanna Sobkowska, właścicielka pracowni świec naturalnych – Green Dragonfly, która od lat własnoręcznie je tworzy, zdradziła nam, jak przygotować ozdobną, ekologiczną świecę. Za naczynie posłuży skorupka jajek, więc ozdoba sprawdzi się w okresie wielkanocnym. Tutorial przyda się jednak także na pozostałe okazje – wystarczy, że skorupki jajek zamienisz na inne naczynie.

Materiały potrzebne do wykonania świecy kupisz w internetowych sklepach (np. krainaswiec.pl). Jeśli chcesz, żeby Twoja świeca delikatnie pachniała, dodaj do niej odrobinę (max. 1%) olejku eterycznego. Składniki do wykonania świec kupuj u sprawdzonych producentów, dzięki temu nie będziesz obawiała się o swoje zdrowie. Jeśli chcesz wykonać świecę ekologiczną i ekonomiczną, możesz stopić resztki wosku z wypalonych świec i wykorzystać je do stworzenia nowej.

Fot. Pracownia świec – Green Dragonfly

Przygotuj:

  • skorupki jajek
  • naturalny wosk
  • garnek (po zrobieniu świecy możesz go umyć i dalej używać do gotowania)
  • cienki, bawełniany, niebielony knot
  • blaszki do knota
  • kombinerki
  • strzykawkę

REKLAMA

REKLAMA

jak zrobić świecę Fot. Green Dragonfly Natural Candles

Jak zrobić świecę:

1. Rozpuść wosk, nie doprowadzając do wrzenia. Wosk nie musi być gorący – wystarczy, że będzie płynny. Zamocz kawałek knota w roztopionym wosku.

REKLAMA

jak zrobić świecę Fot. Green Dragonfly Natural Candles

2. Gdy wosk na knocie zastygnie, potnij go na kawałki ok. 6 cm. Na jednym końcu knota pozaciskaj blaszki.

REKLAMA

REKLAMA

jak zrobić świecę Fot. Green Dragonfly Natural Candles

5. Kiedy wosk zacznie gęstnieć, do skorupek wstaw knoty z blaszką. Pamiętaj, że knot powinien wystawać na nie więcej niż 0,5 cm.

REKLAMA

REKLAMA

jak zrobić świecę Fot. Green Dragonfly Natural Candles

6. Po około 2 godz. wosk powinien zastygnąć. Świeczka gotowa!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij