Jak zrobić dobre selfie: 3 sprawdzone patenty

Strzelić sobie selfie to żadna sztuka, ale zrobić dobre selfie – takie, na którym nie wyglądamy jak straszydła – to już wyższa szkoła jazdy. Te 3 wskazówki pomogą Ci zabłysnąć na Instagramie.

selfie, kobieta, zdjęcie Shutterstock.com
Wyższa Szkoła Strzelania Selfiaków zaprasza na kurs!

Nim przejdziemy do 3 technicznych patentów, warto wspomnieć o makijażu. Niestety, takie czasy, że nasze smartfony robią teraz zdjęcia o wysokiej rozdzielczości i, by ukryć niedoskonałości i nadać twarzy piękny wygląd, musimy się trochę bardziej postarać. Poznaj 7 błędów, jakie popełniamy najczęściej, robiąc makijaż i pozując do zdjęć.  A teraz czas na 3 patenty, które powinnaś wykorzystać. Wykorzystaj je, a zostaniesz królową selfie.

1. Odbij światło

Aparaty w telefonach są wprawdzie coraz lepsze i teoretycznie zrobią zdjęcie nawet w ciemnej knajpie, ale jeśli chcesz naprawdę dobrze wyjść, musisz oświetlić twarz jak najlepiej. Jeśli światło oświetla tylko pół Twojej twarzy, np. przy świeczce albo lampce, skorzystaj z czegoś, co odbija światło, żeby doświetlić drugi policzek. Świetnie nada się kawałek aluminiowej folii spożywczej.

2. Włącz lampki

Wolisz poręczniejsze rozwiązania? Zaopatrz się w obudowę LuMee. Ta sprytna obudowa została wzbogacona o diody LED, które doświetlają twarz rozproszonym światłem, dzięki czemu zdjęcie wychodzi ostrzejsze i nie ma niekorzystnych cieni. Obudowa kosztuje około 50 dolarów. Sprawdź na www.lumee.com. Możesz też wykorzystać zwykłą lampkę biurkową. Jeśli masz pomocnika, poproś, żeby między lampką a Twoją twarzą potrzymał białego T-shirta. w ten sposób zmiękczy światło i Twój nos nie będzie rzucał cienia. 

3. Nie rób dziubka

W 2019 roku to już jest trochę passe. Pamiętaj natomiast, żeby lekko wysunąć brodę do przodu. Nie wiadomo dlaczego, ale ludzie przed obiektywem maja tendencję do jej cofania, co powoduje, że pojawia się często drugi podbródek. a tego nie chcemy, prawda?

4. Edytuj zdjęcie

Wprawdzie moda na filtry instagramowe już chyba minęła, ale to nie znaczy, że nie możesz ulepszyć fotki w nieco bardziej dyskretny sposób. Naszym zdaniem najlepszym dostępnym narzędziem do poprawienia zdjęć jest darmowa apka Snapseed. Poćwicz z nią i przekonaj się sama, jak wiele można wyciągnąć ze zdjęcia.

REKLAMA