[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak znaleźć przyjaciółkę - porady psychologa

Lekarstwem na samotność jest nawiązanie z kimś relacji. Jak się zaprzyjaźnić, podpowiada psycholog Anna Skobiej.

przyjaciółki fot. shutterstock.com

Co z Tobą?

Na początek przyjrzyj się sobie samej. Zastanów się, co możesz zmienić, żeby przestać czuć się samotną. Gdy coś nas w życiu uwiera, a nie możemy samodzielnie sobie z tym poradzić, warto podjąć psychoterapię i z pomocą specjalisty przyjrzeć się mechanizmom swojego funkcjonowania.

Rozejrzyj się dookoła

I zobacz, kto z Twojego najbliższego środowiska może potrzebować pomocy. Sąsiadka, koleżanka z pracy? A może warto zaangażować się w pomoc w ramach wolontariatu? Może się okazać, że za chwilę nie będziesz samotna.

REKLAMA

Telefon do przyjaciela

Pomyśl o jednej osobie, której jesteś za coś wdzięczna. Zapisz dokładnie, co to było. Opisz myśli i uczucia, których doświadczyłaś w chwili otrzymywania pomocy. Następnie zadzwoń do tej osoby i umów się na spotkanie, nie podając celu. Podczas spotkania przeczytaj wszystko, co zapisałaś na kartce.
Badania wskazują, że osoby, które wzięły udział w tym eksperymencie, pół roku od tego zdarzenia czuły się szczęśliwsze.

Dawno nie widziałaś się z przyjaciółką? Zaproś ją na wspólny trening!

Samotność wśród gwiazd

Czy można być samotnym, gdy jest się uwielbianym przez tłumy? Tak, nawet największe gwiazdy czasem czują się samotne.

Emma Watson (fot. shutterstock.com)

Emma Watson

„Gdy przeprowadzałam się na drugi koniec świata, gdzie nie miałam wsparcia bliskich, czułam się bardzo samotna”.

 

Adele (fot. shutterstock.com)

Adele

„Jest coś przypominającego osamotnienie w wyjściu na scenę i występie przed tłumem ludzi, którzy po wszystkim, jakby nigdy nic, wracają sobie do domu”.

 

Rihanna (fot. shutterstock.com)

Rihanna

„Sława to samotność. Często myślisz: »Och, po raz kolejny siedzę w pokoju hotelowym, tylko ja i telewizor«”.

 

Kirsten Dunst (fot. shutterstock.com)

Kirsten Dunst

„Zawsze byłam otoczona przez ludzi, których starałam się zadowolić. To sprawia, że czujesz się naprawdę samotna”.

 

Jennifer Lawrence (fot. shutterstock.com)

Jennifer Lawrence

„Nikt mnie nigdzie nie zaprasza. Każdej sobotniej nocy jestem samotna”.

Zwróciłyśmy również uwagę na pewien paradoks: chociaż współczesna technologia daje nam nieograniczone możliwości komunikacji z nieskończoną ilością osób, wielu z nas doskwiera samotność. Jak to możliwe? Przeczytaj więcej o samotności w sieci.

WH 07/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij