Jak wyprowadzka z domu pomaga odnaleźć pasję [historia Czytelniczki]

Wyprowadzka od rodziców to jedna z najlepszych rzeczy, jaka może Cię spotkać. Jedna z Was podzieliła się z nami historią o tym, jak wyprowadzka z domu pomogła jej odnaleźć pasję.

mieszkanie, dom, przeprowadzka fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Paulina Kacprzak, współzałożycielka konferencji dla projektantów Element Talks, opowiada o tym, jak wyprowadzka z domu może pomóc odnaleźć pasję:

"Pochodzę z Lipowca, małej wsi na Mazurach, niedaleko Szczytna. Nauczycielka plastyki zachęciła mnie do spróbowania swoich sił w liceum plastycznym. Postanowiłam przenieść się do Warszawy i zamieszkałam w bursie.

Początek był ciężki. Tęskniłam za przyjaciółmi, zaczęłam doceniać ciepłe obiady czy śniadania przygotowywane codziennie rano przez mamę. Polubiłam Warszawę, dopiero gdy przestałam co weekend wracać do domu – otworzyłam się na życie towarzyskie i kulturalne.

Potem przyszła przeprowadzka do Poznania na Uniwersytet Artystyczny. Już wiedziałam, czego oczekuję od studiów, od miasta i bardzo szybko się odnalazłam. Na trzecim roku wpadłyśmy z koleżanką na pomysł zorganizowania konferencji dla projektantów. Chciałyśmy, aby ludzie, których podziwiamy, doradzili nam i naszym kolegom, jak współpracować z klientem, negocjować umowy czy zdobyć dobrą pracę w zawodzie. Mieliśmy 50 miejsc a zgłosiło się… 800 chętnych.

Dziś Element Talks to międzynarodowa konferencja na ponad 2 tys. uczestników. Założyłyśmy firmę, zatrudniamy kolejnych pracowników. I znów mieszkam w Warszawie, w centrum miasta – tym razem ze znajomą w wynajętym mieszkaniu. A biuro mam dosłownie pod oknem".

Wiemy z własnego doświadczenia, że współlokatorzy bywają uciążliwi. Dlatego stworzyliśmy zasady dobrego współżycia, czyli kilka wskazówek, jak mieszkać razem bez kłótni i problemów. Bo nawet naukowcy potwierdzają, że wyprowadzka od rodziców wyjdzie Ci tylko na dobre.

A jak Wam wyprowadzka od rodziców zmieniła życie? Czekamy na Wasze wypowiedzi w komentarzach!

WH 01-02/2017

Zobacz również:
REKLAMA