[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Jak rozmawiać: sztuka konwersacji

Udana i efektywna komunikacja interpersonalna może być prostą drogą do osiągnięcia sukcesu w pracy i życiu prywatnym. Opanuj z nami sztukę konwersacji, aby każde spotkanie było jeszcze ciekawsze. Oto 3 pomysły WH na to, jak rozmawiać i jak zaintrygować swojego rozmówcę.

fot. 2015/shutterstock.com

Wybieraj właściwe tematy

Od Twojego pytania zależy, jaką otrzymasz odpowiedź. Dlatego możesz skorzystać ze standardowego: „Kochanie, jak ci minął dzień?”, ale równie dobrze możesz spytać: „Co przyjemnego przydarzyło Ci się dzisiaj?”.

W rozmowie z nieznajomym, zamiast ustalać, skąd pochodzi i jak długo tu mieszka, użyj: „Jakie ma pan najlepsze wspomnienie z dzieciństwa?” albo: „Kto wydaje się pani najszczęśliwszą osobą w tym pomieszczeniu?”. Intrygujące i skuteczne.

A jeśli brakuje Ci pewności siebie, sprawdź jak pokonać nieśmiałość. Dzięki naszemu poradnikowi już żadna sytuacja Cię nie zaskoczy.

REKLAMA

REKLAMA

fot. 2015/shutterstock.com

Złam schemat

Dziennikarz i autor książek Chris Colin ma jeszcze jeden sposób, aby uciec przed sztampową rozmową. Należy wychodzić ze schematu. Ktoś głośno zauważa, że dzień jest naprawdę piękny? Zamiast przyznać mu rację i utknąć w martwym punkcie, powiedz: „Tak było, gdy przydarzyła się najprzyjemniejsza/ najstraszniejsza rzecz w moim życiu...”. Ludzie uwielbiają takie historie.

A jak rozmawiać z partnerem, żeby uniknąć kłótni? Przygotowaliśmy dla Ciebie parę psychologicznych sztuczek.

REKLAMA

fot. Stokkete 2014/shutterstock.com fot. Stokkete 2014/shutterstock.com

Ściągnij apkę

Znasz angielski? Pobierz na telefon StoryCorps. Aplikacja pomaga przeprowadzać ciekawe wywiady z tymi, których najbardziej kochasz lub po prostu jesteś ciekawa.

Oprócz możliwości nagrywania, podpowiada ona ciekawe pytania związane z tematem rozmowy (historia rodzinna, dorastanie, miłość, religia, praca). Ciekawy gadżet, dzięki któremu być może usłyszysz coś ważnego.  

WH 04/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij