Jak przygotować się do wyjazdu pod namiot [outdoorowy niezbędnik]

Musiałaś być bardzo rozkojarzona, kiedy dałaś się namówić na ten wyjazd pod namiot. Ale spokojnie, nasz przewodnik pozwoli Ci przeżyć w głuszy w świetnym stylu.

wyjazd las Shutterstock

Jak... zbudować ognisko idealne

Rozpal ogień w sposób, którego nie powstydziłby się Bear Grylls.

1. Drewno

Wybierz bezpieczne miejsce. Wcześniej naszykuj suche drewno różnej wielkości (nawet jeśli musisz odstąpić kawałek namiotu, bo pada). Jeżeli nie masz rozpałki, a nie chcesz poświęcać płatków do demakijażu, znajdź jakieś wiórki, np. zdarte kawałki kory brzozy.

2. Palenisko

Wykop 2 dołki połączone podziemnym kanałem (1 pod palenisko, drugi doprowadzający tlen pod ogień). Ułóż na dnie 3 gałęzie obok siebie, na nich drugą warstwę pod kątem 90°, do środka dorzuć drobne gałązki i wiórki, a z suchych patyków ułóż stożek.

3. Iskra

Pogrzeb w swojej pojemnej torebce i znajdź zapałki, zapalniczkę lub krzesiwo. W 3. opcji przygotuj rozpałkę (lub wióry). Przyłóż końcówkę krzesiwa pod kątem 45° do rozpałki i pocieraj nim o grzbiet noża lub blaszką dołączoną do krzesiwa. Bądź cierpliwa.

ZOBACZ TEŻ: 10 pomysłów na urlop bez wyjeżdżania

Jak… przeżyć bez mycia włosów

Nie obejdzie się bez suchego szamponu i tych sprytnych fryzur.

Dzień 1 - Sznur

  1. Zwiąż włosy w niski kucyk i podziel je na dwie części.
  2. Skręć oba pasma wokół własnej osi w prawo, a potem skręć je ze sobą w odwrotną stronę. Koniec zabezpiecz gumką.

Dzień 2 - Kłos

  1. Podziel włosy z tyłu głowy na 2 części.
  2. Cienkie pasmo z zewnątrz jednej części przenieś na drugą. Teraz powtórz to samo z drugiej strony. Zaplataj na zmianę do końcówek i zabezpiecz je gumką.

Dzień 3 - Rogi

  1. Spryskaj skórę głowy suchym szamponem, który wchłonie pot i sebum. Zrób przedziałek na środku od czoła do szyi i upnij je jak Pipi Langstrumph. Podziel kucyk na dwie części. 
  2. Obie części skręć ciasno, a potem zawiń wokół siebie i zakręć je w ścisły kok. Dobrze zabezpiecz go gumką. Powtórz to samo z drugiej strony. Dodatkowo umocnij fryzurę wsuwkami.

Jak… zapewnić sobie komfort

Te gadżety pozwolą Ci zabrać w środek lasu namiastkę domu.

Powerbank 229 zł Przenośna ładowarka do telefonu lub tabletu Varta Indestructible Powerpack 6000 nie pozwoli, żebyś straciła kontakt ze światem.

Butelka na wodę 49,99 zł Nie bierz urlopu od dobrych nawyków. Pij wodę. BRITA Fill&Go z filtrem redukuje zawartość substancji, które wpływają na smak, zapach i wygląd wody kranowej.

Kuchenka 3 w 1 559 zł Nie przeżyjesz bez kawy? Primus Lite+ to gaz, palnik i garnek w jednym. W zestawie z zaparzaczem do kawy.

Pojemna torba od 349 zł Torbę The North Base Camp Duffel można nosić jak plecak. Jest wodoszczelna i wytrzymała. Ma też kieszeń oddzielającą mokre i nieświeże ubrania.

Komary na celowniku

Nawet jeżeli nie planujesz biwaku w Brazylii i wirus zica Ci nie grozi, to grozi Ci pokąsana, swędząca skóra. Komary nie przebiją się przez warstwy ubrań, ale litości – jest lato! Te wredne owady stronią też od zapachu niektórych perfum, tyle że na łonie natury unikają ich też ludzie. Dlatego lepiej użyj specjalnego środka z DEET w składzie. Spryskuj nim odsłoniętą, nieuszkodzoną skórę. Pokąsane już miejsca posmaruj maścią z hydrokortyzonem 0,5% lub pastą do zębów (bo spakowałaś ją, prawda?).

ZOBACZ: Najlepsze wakacje w życiu [poradnik]

Zobacz również:
REKLAMA