[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak nie gubić rzeczy: sprawdzone patenty

Koniec z atakami paniki, gdy nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że nie masz kluczy albo telefonu. Od teraz wszystko będzie na swoim miejscu. Poznaj nasze sprawdzone patenty i dowiedz się, jak nie gubić rzeczy.

jak nie gubić rzeczy, jak nie zapominać

Parasolki, pierścionki i ładowarki z jakiegoś dziwnego powodu lubią zostawać tam, gdzie nie powinny. Pierwsze w taksówkach, drugie w klubowych toaletach, trzecie w hotelowych pokojach. Lista przedmiotów, które potrafi ą się schować, jest długa, ale zamiast ją rozszerzać, lepiej raz na zawsze skończyć z zapominaniem.

Stwórz w głowie obraz sytuacji

REKLAMA

Gdy odkładasz przedmiot w niecodziennym miejscu, poświęć chwilę, aby w Twoim umyśle wyraźnie zapisał się ten moment. Wystarczy, że uważnie spojrzysz na czerwone rękawiczki leżące na czarnym, kawiarnianym stoliku. Mózg zdecydowanie lepiej zapamiętuje obrazy niż słowa” – mówi Florence Meleo-Meyer z University of Massachusetts Medical School.

Powiedz na głos

Nawet jeśli słowa nie są tak skuteczne jak obrazy, nie warto z nich rezygnować. Następnym razem, gdy zarzucisz żakiet na oparcie krzesła, powiedz sobie cicho, co właśnie zrobiłaś. Podobnie możesz zrobić, wyłączając żelazko. Dzięki temu nie będziesz musiała wracać do mieszkania i upewniać się, czy wszystko jest w porządku.

Nastaw alarm

Telefon może pomóc Ci nie tylko w pobudce. „Ustaw alarm przed opuszczeniem hotelu, aby pamiętać, żeby jeszcze raz wszystko sprawdzić” – mówi Michael Solomon, autor książki „How to Find Lost Objects”. Przydatne szczególnie gdy najczęściej zdarza Ci się zostawić samą komórkę.

Zaplanuj reakcję łańcuchową

Masz w zwyczaju zostawiać szaliki albo parasolki? Ustaw je tak, aby np. przy ruszeniu krzesła z pewnością wpadły Ci w oczy. „Albo połóż na przedmiocie, którego z pewnością nie zapomnisz” – radzi Solomon.

Odkładaj na miejsce

Michael Solomon proponuje również, abyś nosiła mniej torebek. Ale my wiemy, że pod tym względem nie warto się ograniczać. Możesz za to zastosować prostą sztuczkę. Gdy wchodzisz do domu, wyjmujesz najważniejsze rzeczy – klucze do auta, dokumenty, portfel – i kładziesz je na szafce. Następnego dnia rano, gdy zdecydujesz już, jaką torebkę chcesz wziąć, po prostu przełożysz do niej najpotrzebniejsze przedmioty.

Stwórz swoją piosenkę

Krótka mantra („Telefon, torebka, portfel, szalik”), podśpiewywana w rytm ulubionej melodii, może sprawić, że nigdy nie rozstaniesz się z najpotrzebniejszymi rzeczami.

WH 10/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij