[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Jak jeździć zdrowo?

Niezależnie od tego, czy do pracy docierasz samochodem, autobusem czy tramwajem, mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi, jak sprawić, aby spędzić ten czas wygodnie i z korzyścią dla Twojego zdrowia. 

kierowca fot. shutterstock.com

W autobusie

Wyprostuj się

REKLAMA

Nauka potwierdza to, co babcie wiedziały od dawna. Łopatki powinny być ściągnięte, biodra i kolana zgięte pod kątem 90 stopni, a stopy płasko na podłodze. Dzięki temu nie tylko Twój biust będzie wyglądał pięknie przez długie lata, ale i jelita łatwiej poradzą sobie z pokarmem.

Podnieś głowę

Podczas czytania czy patrzenia na komórkę zazwyczaj zginasz zbyt mocno szyję. Prowadzi to do chronicznego bólu karku i ramion. Jak tego uniknąć? Korzystając ze smartfona, trzymaj go zdecydowanie wyżej, a czytając, rób co jakiś czas przerwę na wyprostowanie szyi.   

W samochodzie

Usiądź wysoko

Podnieś fotel na tyle, abyś miała głowę zdecydowanie nad kierownicą. W końcu z łatwością musisz widzieć wszystko, co się dzieje na drodze.

Złap kierownicę

W trakcie kursów na prawo jazdy instruktorzy regularnie powtarzają, żeby wyobrazić sobie, że kierownica jest zegarem, a ręce należy trzymać na godzinie 3 i 9.

Odchyl się

Aby zmniejszyć nacisk na dolny odcinek kręgosłupa, odchyl oparcie fotela nieco dalej. Nie musi przypominać idealnego L.

Pomóż plecom

Nie możesz tego zrobić z pomocą fotela? Wsuń za plecy małą poduszkę, a unikniesz bólu podczas dłuższej jazdy.

Przesuń się do przodu

Przy całkowicie wciśniętym pedale sprzęgła noga powinna być delikatnie ugięta w kolanie, a nie całkowicie wyprostowana.  

W tramwaju

Stań bokiem

Dzięki temu bez problemu będziesz mogła się trzymać, ale w sytuacji nagłego hamowania nie wpadniesz na słupek.

Złap się

Tylko delikatnie. Jeśli przeniesiesz zbyt duży ciężar ciała, bezsensownie obciążysz miednicę, bark oraz ramię.

Ustaw jedną nogę z przodu

Dzięki temu nie tylko będziesz stała bardziej stabilnie, ale i swobodnie możesz przenosić ciężar ciała, zmniejszając zmęczenie nóg.

Odłóż torbę

Jeśli masz duży pakunek ze sobą, odłóż go na ziemię: nie będziesz wówczas bez potrzeby obciążać barków. Brudna podłoga? Przekładaj torbę z ręki do ręki co 5-10 minut.  

Źródło: dr Rob Danoff z American Osteopathic Association  

WH 05/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij