[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Jak hodować zioła na parapecie [instrukcja]

Założenie domowego zielnika to bułka z masłem. Jeśli tylko masz ochotę zostać zielarką, zobacz nasz poradnik, jak hodować zioła na parapecie.

jak hodować zioła na parapecie fot. shutterstock.com

Jeśli tylko masz 30 wolnych minut, pojedź do centrum ogrodniczego, kup rukiew wodną w doniczce i przesadź do zielnika na parapecie. Rukiew wodna to najzdrowsze zielsko na świecie. W skali od 0 do 1000 w gęstości składników odżywczych naukowcy dali jej... 1000. Dodawaj ją zatem do wszystkiego. O zdrowotnych właściwościach rukwi wodnej przeczytasz w czerwcowym numerze Women's Health. Znajdziesz tam również przepisy na dania z ziołami. Teraz przejdźmy jednak do hodowli ziół.

Chcesz mieć codziennie świeże zioła na wyciągnięcie ręki?

Nasz ekspert Michał Dewódzki, który w podwrocławskich Ogrodach Ziołowych prowadzi największą w Polsce kolekcję sadzonek ziół radzi, jak z kupionej doniczki z ziołami wyczarować domowy zielnik na parapecie. Oto jego porady:

  • Najlepiej jeśli zioła kupisz od ogrodnika, a nie w supermarkecie. Roślina hodowana w centrum ogrodniczym przyzwyczaja się do naturalnych warunków. Ta z supermarketu ma mniejsze szanse na przetrwanie. Jeśli zdecydujesz się ją przesadzić do doniczki i ustawić np. na balkonie, nie zawsze zakończy się to sukcesem.
  • Do doniczki wsyp substrat torfowy. Kupisz go w każdym sklepie ogrodniczym.
  • Żeby z uszczykniętej łodygi urósł Ci krzaczek, nie potrzebujesz nawozów ani odżywek – pamiętaj jedynie o regularnym podlewaniu rośliny. Podlewaj ją zwykłą wodą.
  • Doniczkę ustaw w miejscu przewiewnym i słonecznym lub zaciemnionym (w zależności od rodzaju ziół).
  • Uwaga! Przelane i przesuszone zioło wygląda tak samo, dlatego nim je podlejesz, sprawdź, czy rzeczywiście potrzebuje więcej wody.
  • Obrywając zioła, zawsze zaczynaj od środkowych gałązek, dzięki temu roślinka będzie się ładnie rozrastać na boki.

Jak rozsadzić rukiew wodną krok po kroku.

REKLAMA

REKLAMA

jak rozsadzić zioła fot. Michał Dewódzki / ogrodyziolowe.pl

1. Środkową łodygę utnij około 1-2 centymetrów za listkami.

REKLAMA

REKLAMA

jak rozsadzić zioła fot. Michał Dewódzki / ogrodyziolowe.pl

3. Po około tygodniu gałązka powinna puścić korzonki.

REKLAMA

REKLAMA

jak rozsadzić zioła fot. Michał Dewódzki / ogrodyziolowe.pl

4. Do doniczki wsyp substrat torfowy. Zasadź roślinkę. Już.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij