Jak flirtować? Okaż komuś, że Ci się podoba.

Choć programy telewizyjne i komedie romantyczne szerzą czasem dziwne stereotypy, flirtowanie wcale nie polega tylko na trzepotaniu rzęsami i śmianiu się z każdego żartu drugiej osoby.

Jak flirtować? Shutterstock

„W rzeczywistości flirtowanie wcale nie jest skomplikowane - twierdzi dr Tara Fields, autorka „The Love Fix”. – Nie opiera się na obieraniu jakiejś tandetnej lub dziwacznej techniki”. Chyba że szukasz tylko chwilowej zabawy – wtedy kilka strategicznych przygryzień wargi powinno załatwić sprawę.  

Ale jeśli flirtujesz, aby kogoś poznać i potencjalnie umówić się z nim na randkę, powinnaś dać mu znać, że Ci się podoba. Przed następnym spotkaniem lub rozmową online powiedz sobie: „Chcę tylko dać tej osobie znać, że jestem zainteresowana” — radzi Fields. Wyjaśnia, że ​​skupienie się na tym założeniu pomoże trochę rozbroić napięcie związane z tą sytuacją. I miejmy nadzieję, że łatwiej będzie ci być sobą.

Jeśli koncepcja flirtu nadal wydaje się trochę przerażająca, to zrozumiałe. Przecież tak wiele rzeczy może przejść Ci przez głowę, gdy rozmawiasz z kimś ważnym: „Czy za dużo się śmieję?” albo „Czy jedzenie nie utkwiło mi w zębach?” Według Fields możesz sobie pozwolić na pozbycie się tych zmartwień, gdy skupisz się na dwunastu zatwierdzonych przez ekspertów wskazówkach dotyczących flirtowania.

Jak flirtować przez SMS

Gratulacje! Oficjalnie dostałaś numer swojej sympatii - niech zacznie się flirt. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać podczas pracy nad idealnym tekstem

Prowadź rozmowę z pewnością siebie.

„Szczerze mówiąc, flirt sam w sobie jest oznaką pewności siebie — więc sam fakt, że to robisz, już powinien dodać Ci skrzydeł” — mówi Matt Lundquist, dyrektor kliniczny TriBeCa Therapy w Nowym Jorku.

Mimo stresu, staraj się nie zastanawiać w nieskończoność nad swoimi reakcjami i odpowiadać z poczuciem pewności siebie, sugeruje Lundquist. W końcu, nawet jeśli trochę umierasz w środku, jesteś tutaj, aby się dobrze bawić! I ostatecznie chcesz zobaczyć, czy osoba, z którą flirtujesz, jest dla ciebie odpowiednia. Im bardziej autentyczna będziesz, tym lepiej.

Podziel się drobnymi szczegółami ze swojego dnia.

„Flirtowanie za pomocą wiadomości tekstowych może być trochę trudniejsze, ponieważ druga osoba nie doświadcza tych samych rzeczy w tym samym czasie” — mówi Lundquist. Dlatego koniecznie upewnij się, że oprócz zadawania pytań swojej sympatii, opowiadasz jej też coś o swoich doświadczeniach. Nieważne, czy odniesiesz się do tego, co jadłaś na obiad, czy do ulubionej książki, którą znów czytasz. Ma to również tę dodatkową zaletę, że wyglądasz jeszcze atrakcyjniej - masz własne życie, a nie tylko siedzisz i czekasz na odpowiedź.

Używaj zdjęć, memów i emotikon.

Fajną rzeczą we flircie przez SMS jest to, że możesz polegać na zewnętrznych materiałach, jak memy, emotikony i zdjęcia, dodaje Lundquist. Na przykład możesz wysłać szczególnie urocze zdjęcie swojego psa, znaleźć mem związany ze wspólnymi zainteresowaniami lub dodać urocze emotikony, aby wszystko było lekkie i zabawne.

 „Memy i emotikony są świetne, ponieważ stanowią żarty, których nie musisz opowiadać” — mówi Lundquist. Co więcej, mogą pomóc Ci dowiedzieć się, czy osoba, do której piszesz, ma takie samo poczucie humoru jak ty.

Dopasuj szybkość i częstotliwość wysyłania SMS-ów.

Komunikacja przez SMS-y nie rózni się tak bardzo od tej prowadzonej twarzą w twarz – tutaj też chodzi o to, by wszystko toczyło się w naturalnym tempie.  Jeśli więc dostajesz SMS-y tylko kilka razy dziennie, mądrze jest dopasować do tego tempo i rytm wysyłanych wiadomości. Żeby było jasne, nie chodzi o udawanie braku zainteresowania — ale generalnie naśladowanie czyjegoś stylu pisania wiadomości może sprawić, że rozmowa będzie wyglądać bardziej naturalnie, mówi Lundquist.

Pochwal się swoim poczuciem humoru.

Gdy rozmawiasz z kimś już przez jakiś czas, nabierasz więcej swobody, lekkości i zadziorności w swoich odpowiedziach. Fields sugeruje, aby wykorzystać to, jak tylko się da: jest to niezawodny sposób na ocenę poczucia humoru drugiej osoby i zademonstrowanie, jak dobrze czujesz się sama ze sobą.

Śmiało, lekko zroastuj swoja sympatię albo śmiej się sama z siebie.  „Jeśli szukasz związku, potrzebujesz kogoś, kto pokocha cię za to, jaka jesteś” — mówi Fields.

Nie zapomnij się dobrze bawić.

„Ostatecznie flirt powinien być zabawą” — mówi Lundquist. Jeśli za dużo o tym myślisz lub nie pozwalasz sobie cieszyć się rozmowami, nie uda ci się zbudować fałszywego obrazu osoby pewnej siebie. Nie zapominaj, że to zabawa.

Jak flirtować osobiście

Okay, oddychaj: dotarłaś tak daleko, że teraz Ty i twoja sympatia (mam nadzieję) spędzacie razem trochę czasu sam na sam. Ale nawet jeśli odbywa się to w grupie, nadal istnieje kilka subtelnych (ale bezpośrednich!) sposobów, aby pokazać, że jesteś zainteresowana – i nie, żaden z nich nie wymaga trzepotania rzęsami.

Daruj sobie metody z komedii romantycznych.

„Trzymaj się z dala od tandetnych rad, które według niektórych samozwańczych ekspertów od randek powinnaś robić” — wyjaśnia Fields. Przykłady: odrzucanie głowy do tyłu i chichotanie za każdym razem, gdy on powie coś śmiesznego albo schylanie się i prostowanie (sorry, Elle Woods!). Zamiast tego po prostu staraj się być jak najbardziej autentyczna i rozmawiaj z sympatią w naturalny sposób. To dla niego najlepszy sposób na poznanie prawdziwej Ciebie. A jeśli chemia nie zadziała, to w porządku. Ta osoba po prostu do ciebie nie pasowała, mówi Fields.

Nawiązuj kontakt wzrokowy.

To prosta technika, ale niezwykle istotna, wyjaśnia Fields. Spojrzenie komuś w oczy to świetny sposób, aby dać mu do zrozumienia, że ​​interesuje Cię, co mówi – nawet w szerszym gronie. Nie wiesz, jak to zrobić? „Po prostu spójrz na tę osobę – nie w jakiś sztuczny, dziwny sposób typu„ muszę Cię mieć”- ale jak najbardziej naturalnie” — wyjaśnia Fields. Ponownie, nie myśl o tym za dużo.

Jeśli lubisz opierać się na danych liczbowych, możesz kierować się zasadą 50/70, która sugeruje, że podczas rozmowy powinnaś nawiązywać kontakt wzrokowy przez 50 procent czasu mówienia i 70 procent czasu słuchania - tak wynika z badań przeprowadzonych przez University of Michigan w 2012 roku. W międzyczasie możesz napić się drinka lub trochę posiedzieć z innymi. Warto zrównoważyć okazywanie zainteresowania i zajmowanie się własnymi sprawami.

Płyń z prądem.

Jeśli zdarzy się coś krępującego, postaraj się nie denerwować, radzi Fields.

Jeśli na randce wylejesz trochę wina na sukienkę, po prostu zapierz plamę i spróbuj załagodzić sytuację, mówiąc coś w stylu: „Tak się właśnie dzieje, kiedy próbuję ładnie dla kogoś wyglądać. " I wiedz, że nie musisz się martwić, że Twoja sympatia źle przyjmie Twoją szczerość. „Tak naprawdę nie wiesz, kim jest ta druga osoba, więc po co się tym martwić?” — mówi Fields. Poza tym istnieje duża szansa, że ​​​​od czasu do czasu sam miewa wpadki.

Komplementuj.

To niełatwe. Powiedzenie komuś szczerego komplementu wymaga wrażliwości i skupienia, wyjaśnia Fields. Oznacza to, że sama musisz zdań sobie sprawę, co myślisz o wyglądzie, osobowości, stroju Twojej sympatii. Jest jednak duża szansa, że mimo zawstydzenia, z jakim powiesz, że bardzo podoba Ci się, jak marszczy nos, gdy się zamyśla, On doceni Twoją autentyczność i odwagę.

Zadawaj pytania.

Pamiętaj, aby zanotować w pamięci pewne szczegóły dotyczące danej osoby i czasem o nie zapytać. Jeśli rozmawiałaś z nim kilka razy i zauważyłaś, że zawsze nosi ten sam naszyjnik, zapytaj, dlaczego jest dla niego wyjątkowy. A może wpadł Ci w oko wyjątkowy obraz na ścianie jego mieszkania? Zapytaj o jego historię. To pokaże, że jesteś zainteresowany podjęciem relacji głębszej niż tylko na poziomie flirtu.

Uśmiechnij się.

Uśmiech wyraża ciepło, wyjaśnia Fields. To szalone, jaką różnicę może zrobić podniesienie kącików ust podczas rozmowy z kimś. Widok uśmiechniętej twarzy może aktywować region w mózgu, który przetwarza sygnały nagrody, stwierdzono w badaniu z 2003 roku. Co to oznacza? Ze kiedy widzisz, jak ktoś się uśmiecha lub uśmiechasz się do kogoś, ta osoba naprawdę czuje się wyjątkowa, jakby właśnie zrobiła coś dobrze — co może mieć duże znaczenie podczas niezręcznej pierwszej randki.

Zobacz również:
REKLAMA