Instagram bez lajków? Co o tym sądzicie?

Instagram testuje w wielu krajach modyfikację polegającą na tym, że liczba polubień pod postami będzie widoczna tylko dla autora, ale nie dla innych użytkowników. W maju taka operacja została przeprowadzona w Kanadzie, teraz trwają próby w Australii, Nowej Zelandii, Irlandii, Włoszech, Japonii i Brazylii.

Insta fot. Shutterstock.com

Firma twierdzi, że całe przedsięwzięcie ma na celu "zlikwidowanie presji", jaką odczuwają Instagramerzy obserwując w napięciu ile lajków zbierają ich posty.

Inicjatorzy akcji liczą na to, że użytkownicy zaczną się bardziej koncentrować na opowiadaniu swojej historii, dzieleniu się z innymi tym, co kochają, swoimi pasjami, zamiast uczestniczyć w morderczej "wojnie na lajki". Ostatnie badania wskazują, że media społecznościowe w ogromnym stopniu wpływają na psychikę i samopoczucie użytkowników, którzy uzależniają od liczby lajków swoje poczucie wartości.

W mediach społecznościowych mamy wiele możliwości wyrażenia opinii, czy emocji związanych z konkretnym postem. Instagramerzy walczą o nas, o naszą uwagę na najrozmaitsze sposoby. Chcą nas zachwycić, owszem, ale i zszokować. W wielu przypadkach trudno mówić o "dzieleniu się pasją", bo publikowane są zdjęcia i treści nieprawdziwe, zmodyfikowane, skandalizujące, albo wręcz poniżej granicy przyzwoitości.

Trzeba przyznać, że komentarze pod artykułami na ten temat w krajach, gdzie wprowadzono tę modyfikację są pozytywne. Wygląda na to, że ludzie są już trochę znudzeni i zmęczeni wojną na lajki i festiwalem pustego pozoranctwa w mediach społecznościowych.

Wcześniej w tym miesiącu Instagram ujawnił również, że zamierza wprowadzić nową funkcję, która ma zaradzić hejtowi i nękaniu w sieci. Czekamy.

ZOBACZ TEŻ: Plotkara powraca! Gdzie i kiedy zobaczymy nowy sezon serialu?

Zobacz również:
REKLAMA