Gwiazdy w ubraniach z recyklingu. Zobacz zdjęcia z pokazu mody

Suknia z częściami poduszek powietrznych z samochodów, marynarka ozdobiona pilotami do telewizorów czy pas z płyt CD. Europejska Platforma Recyklingu zorganizowała pokaz mody z recyklingu - z okazji jubileuszu akcji Sprzątanie Świata.

Pokaz recykling Artur Zawadzki/REPORTER

W kolekcji zaprojektowanej przez Annę Kubisz wystąpiły polskie gwiazdy m.in.: Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Bosacka, Agnieszka Wielgosz, Anna Popek, Marta Wiśniewska, Agnieszka Rylik, Marta Tomczak, Monika Miller, Maja Frykowska, Piotr Zelt, Conrado Moreno i Zygmunt Chajzer. Imprezę prowadziła Barbara Kurdej-Szatan a o oprawę muzyczną zadbała Joanna Lazer (Ruda) z zespołu Red Lips.

Pokaz mody połączony był z aukcją charytatywną i licytacją. Celebryci przeszli po wybiegu m.in. w sukni z poduszek powietrznych z samochodu, marynarkach ozdobionych pilotami do telewizorów. Był też pas z płyt CD. Nam się podoba, a co Wy sądzicie o takich stylizacjach?

Moda Slow Fashion

Jeżeli chcesz kupować ubrania odpowiedzialnie i być świadomym konsumentem, to rób zakupy w stylu slow fashion. Zacznij od sprawdzania metek, w jakim kraju oraz z jakich materiałów wykonano daną rzecz. Szukaj też logo FairTrade – które oznacza, że pracownik otrzymał godziwe wynagrodzenie, a środowisko naturalne nie ucierpiało. Postaw również na ekologiczną bawełnę i absolutnie nie wyrzucaj ubrań, których już nie nosisz. Więcej o odpowiedzialnym kupowaniu przeczytasz tutaj.

Aplikacja Good On You

Jeżeli los naszej planety nie jest Ci obojętny, to zapewne zwracasz uwagę czy marki odzieżowe dbają o planetę, zwierzęta i człowieka. W świadomych zakupach pomoże Ci również aplikacja Good On You. Stworzyli ją specjaliści od mody i naukowcy. Korzystając z tej apki będziesz miała pewność, że marka, która znajduje się na liście - działa w sposób zrównoważony, zapewnia godne warunki pracy, dba o środowisko i zwierzęta. Znajdziesz tam również praktyczne informacje dotyczące materiałów wykorzystywanych do produkcji, emisji węgla, zużycia wody i energii w procesie wytwórczym. Twarzą aplikacji została znana z eko działań – aktorka Emma Watson.

ZOBACZ TEŻ: Eko tkaniny - jakie materiały wybierać, by chronić środowisko?

Zobacz również:
REKLAMA