Greenpeace pokazał swoją wersję FaceApp

W tym przypadku postarzanie w ogóle nie jest zabawne...

Shutterstock

Aplikacja FaceApp podbiła Internet. Jej popularność postanowił wykorzystać rosyjski oddział Greenpeace, który we współpracy z agencją reklamową Isobar Moscow stworzył kampanię o nazwie EarthApp

EarthApp, czyli ziemia na starość

„Zieloni" opublikowali na swoim Instagramie serię postów, które pokazują, jak może wyglądać niedługo nasza planeta.

ZOBACZ TEŻ: Metalowe słomki są niebezpieczne?

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi ludzi na problem globalnego ocieplenia.

„Zmiany klimatyczne coraz trudniej jest zignorować. Widzimy na własne oczy, jak zmienia się pogoda i ekosystemy. Ludzie sprawdzają, jak będzie wyglądać ich twarz „za kilkadziesiąt lat”, ale nikt nie zastanawia się, jak do tego czasu zmieni się nasza planeta" - mówi Diana Volkova z Isobar Moscow

Według przedstawicielki agencji, posty mają skłonić ludzi do refleksji, zanim będzie za późno.

„Naukowcy już dawno stwierdzili, że za obecne zmiany klimatu odpowiedzialni są ludzie. Spalamy węgiel, ropę i gaz, przez co uwalniamy gazy cieplarniane. Zmieniamy atmosferę ziemską w śmietnik. Trzeba rozpowszechniać informację, że ludzkość znajduje się na krawędzi katastrofy. Jeszcze jest szansa na zmianę, ale musimy przestać zachowywać się tak, jakby nie było jutra" - apeluje Polina Karkina, koordynatorka ds. klimatu i energii w rosyjskim Greenpeace. 

Coraz cieplej

Globalne ocieplenie jest faktem. Co prawda nie brakuje sceptyków, którzy uważają, że to tylko hipoteza, ale większość organizacji badających zmiany klimatu jest jednogłośna: klimat się ociepla, a winny jest temu człowiek.

„Średnia temperatura na Ziemi jest obecnie o 0,85 °C wyższa niż pod koniec XIX w. Od czasu rozpoczęcia pomiarów w 1850 r. każda z trzech ostatnich dekad była cieplejsza od poprzedniej" - czytamy na stronie Komisji Europejskiej. 

Jeśli temperatura na Ziemi podniesie się o więcej niż 2°C w stosunku do czasów sprzed epoki przemysłowej, to nastąpią zmiany, które mogą mieć katastrofalny wpływ na środowisko naturalne.

ZOBACZ TEŻ: McDonald’s rezygnuje z plastiku

Zobacz również:
REKLAMA