Gra o tron: następna wpadka?

Odcinek bez wpadki to odcinek stracony? Najwyraźniej do takich wniosków doszli twórcy Gry o tron, którzy w najnowszym epizodzie znowu wystawili nerwy widzów na próbę.

East News

SPOILER ALERT - jeśli jeszcze nie widziałaś 5 odcinka, wróć tutaj po jego obejrzeniu.

Przedostatni, piąty odcinek nowego sezonu Gry o Tron jest najgorzej ocenianym epizodem w historii serialu. Internet huczy z oburzenia, a zagorzali fani zaczęli zbierać pieniądze na nakręcenie całego sezonu od nowa. Najmocniej obrywa się matce smoków, Daenerys, która w szale zemsty postanowiła spalić żywcem setki tysięcy ludzi, przy okazji zamieniając Królewską Przystań w pył i piach.

Cudowne odrodzenie

Jednak fanów zszokowała nie tylko kontrowersyjna decyzja scenarzystów. Po piątym odcinku wszyscy byli przekonani, że Jaime'emu nagle odrosła odcięta ręka.

Dla przypomnienia: Jaime stracił prawą rękę w sezonie trzecim, po tym jak stanął w obronie swojej kompanki, Brienne z Tarthu. Złotą protezę sprezentowała mu później jego siostra, Cersei.

W odcinku piątym, który możemy  śmiało nazwać „demolką Przystani”, ginie kilku kluczowych bohaterów. Zaliczają się do nich Jaime i Cersei, rodzeństwo, którego kazirodczy związek był siłą napędową fabuły serialu. Swoje ostatnie chwile, w świecie żywych, spędzają oni w podziemiach Czerwonej Twierdzy. 

Po premierze odcinka, po sieci zaczęło krążyć zdjęcie, które widzicie poniżej:

twitter.com/GameOfT57476878, HBO
źródło: twitter.com/GameOfT57476878

Widać tutaj Jaimego obejmującego Cersei, dosłownie na sekundę przed zawaleniem się na ich głowy sklepienia. Internauci nie szczędzili słów krytyki twórcom serialu, którzy według nich po raz kolejny zaliczyli potężną wtopę, zapominając o protezie Lannistera.

Ale czy to naprawdę możliwe, że przeoczono taki szczegół?

Okazuje się, że nie.

Spekulacje przerwała Helen Sloan, fotograf serialu, która w wywiadzie dla BuzzFeed oświadczyła, że jest to zdjęcie promocyjne, zrobione na planie serialu. W odcinku złota proteza Jaimego jest na swoim miejscu.

Redakcja WH czuła obowiązek potwierdzenia tej informacji. Obejrzeliśmy odcinek jeszcze raz i możemy potwierdzić - wpadki tym razem nie było.

ZOBACZ TEŻ: Twórcy Gry o Tron zdradzili zakończenie serialu już w 2 sezonie

Polski akcent

Niedawno Internet obiegła wiadomość, że autorami złotej ręki Jaimego Lannistera (tej, której zabrakło ostatnio) są polscy rzemieślnicy z Wrocławia. Firma Rextorn Metalwork pochwaliła się swoją pracą na Facebooku i Instagramie:

Co prawda nie jest to serialowa proteza Jaimego (aktor ubierał na planie znacznie lżejszą atrapę), ale i tak jest się czym chwalić. Agencja obsługująca stację HBO zleciła Polakom wykonanie ręki Jaimego w ramach promocji nowego sezonu serialu w Stanach Zjednoczonych. Mosiężna ręka była jednym z rekwizytów podczas nowojorskiej premiery ósmego sezonu.

REKLAMA