Gorące premiery na wrzesień [koncerty, książki, płyty i filmy]

Zebraliśmy dla Was najciekawsze wydarzenia kulturalne, najgorętsze premiery filmowe, książkowe i płytowe, jakie czekają na nas we wrześniu. Bądź na czasie z WH!

Papa Roach koncert w Polsce fot. shutterstock.com
Na koncercie Papa Roach będzie gorąco!

Koncert: Papa Roach

Kiedy: 19.09
Gdzie: Warszawa

Historia amerykańskiej kapeli Papa Roach reprezentującej nurt kalifornijskiego punk rocka jest imponująca: dwie nominacje do Grammy, światowe trasy koncertowe z Marylinem Mansonem i Eminemem, a do tego rekordy odsłon na YouTube, miliony sprzedanych płyt i ponad dwadzieścia lat na scenie.

Papa Roach światowy rozgłos zyskali po nagraniu singla „Last Resort”. Na koncercie w Warszawie będzie można usłyszeć nowy, nagrany trzy miesiące temu album „Croocked Teeth”. Jest to już dziewiąty krążek zespołu, którego wcześniejsze nagrania kilkukrotnie zdobyły złoty i platynowy status w USA. 

Film: „Na pokuszenie”, reż. Sofia Coppola

W kinach od 01.09.2017

Gdy za reżyserię bierze się Sofia Coppola to wiadomo, że film będzie udany. Kiedy główna rola męska przypada nieziemskiemu Colinowi Farrellowi to już wiadomo, że będzie to uczta dla oczu i duszy. Dodajmy do tego Nicole Kidman w głównej roli kobiecej i ciekawy scenariusz, a wizyta w kinie staje się wręcz obowiązkiem.

A co z fabułą? Czasy wojny secesyjnej. Do żeńskiej szkoły z internatem trafia uratowany ranny żołnierz John McBurney. Mężczyzna szybko nawiązuje romanse z uczennicami i pracownicami placówki (czy kogoś to w ogóle dziwi?), co prowadzi do zawiści i sporów. Polecamy.

Koncert: Wrock for Freedom

Kiedy: 1-2.09.2017
Gdzie: Wrocław

Jak co roku, z okazji powstania Solidarności, stolica Dolnego Śląska gości polskie i zagraniczne legendy muzyki rockowej. Największą gwiazdą tegorocznej edycji będzie brytyjski zespół Ten Years After – kapela związana z najlepszymi latami światowego rocka. Odpalcie sobie Youtube i graną przez band na Woodstocku piosenkę „I Going Home”. Ciary na plerach murowane!

Płyta: "Szprycer", Taco Hemingway

W dobrych sklepach od 25.08

Podobno wszyscy na imprezach pytają Taco, czy zarobił już swoje „sześć zer”. Nie mamy pojęcia, czy jest już milionerem w sensie finansowym, ale teledysk do singla promującego najnowsze wydawnictwo tego młodego rapera zatytułowanego „Nostalgia” ma już grubo ponad 6 milionów wyświetleń na You Tube. I wcale nas to nie dziwi, bo Taco ma  talent i swój unikalny styl. Warto przesłuchać!

Film: „Bodyguard Zawodowiec”, reż. Patrick Hughes

W kinach od 18.08

W kinach czeka na Was prawdziwy hicior – komedia i film akcji w doborowej reżyserii i obsadzie. Patrick Hughes ma już na swoim koncie „Niezniszczalnych 3”, więc wie, co to jest „kino akcji”, a aktorzy – Ryan Reynolds (który został gwiazdą okładki najnowszego wydania Men’s Health) i Samuel L. Jackson – to gwarancja sukcesu. Ten pierwszy wciela się w rolę światowej klasy prywatnego ochroniarza, który ma zadbać o bezpieczeństwo płatnego zabójcy, który zdecydował się sypnąć swoich mocodawców. A że mocodawcy są bogaci, bezwzględni i mają całe zastępy płatnych zabójców, za L. Jacksonem rusza ich cała armia. Warto też zwrócić uwagę na piękną Salmę Hayek, której czas się chyba nie ima.

Książka: Ludzie na drzewach, Hanya Yanagihara

Wydawnictwo: W.A.B.
W księgarniach od 13.09.2017

Tej jesieni czeka na nas debiutancka powieść Hanyi Yanagihary, czyli autorki bestsellerowej powieści i największego hitu 2016 roku "Małego życia”. Tym razem książka opowiada historię amerykańskiego lekarza, który udaje się na wyprawę w niezbadane rejony Pacyfiku. Tam dokonuje odkrycia, które odmieni nie tylko jego życie, ale i cały świat nauki. To niepokojąca, trzymająca w napięciu i tragiczna w wymowie opowieść o zderzeniu odmiennych kultur, stawiająca uniwersalne pytania o granicę między dobrem i złem, altruizmem i egoizmem. Dobra literatura na długie jesienne wieczory.

Hanya Yanagihara Ludzie na drzewach

REKLAMA