Google świętuje 25-lecie Przyjaciół

Dasz wiarę, że to już ćwierć wieku? 

Everett Collection/Everett Col/EAST NEWS

Dokładnie 22 września 1994 wyemitowano pierwszy odcinek Przyjaciół. Z tej okazji Google stworzył sześć animacji, które mają przypomnieć fanom kultowe sceny z serialu. Żeby je zobaczyć, musisz wpisać imię i nazwisko jednego z „friendsów” w wyszukiwarce. Oprócz animacji, usłyszysz również głosy bohaterów, więc koniecznie włącz dźwięk (ale nie przesadzaj z głośnością...)

1. Pivot!

Kiedy wpiszesz „Ross Geller”, to po prawej stronie pojawi Ci się zdjęcie Rossa i opis jego postaci (analogicznie będzie przy pozostałych "friendsach"). Tuż obok nazwiska bohatera zauważysz kanapę. Kliknij w nią, a Twój ekran zacznie przechylać się z prawej do lewej (nawiązanie do sceny, w której Ross próbował wnieść kanapę do swojego mieszkania). Za każdym razem kiedy klikniesz,  usłyszysz Rossa krzyczącego „Pivot!”. Po kilku kliknięciach z rzędu kanapa pęka. A Ty pękniesz ze śmiechu.

2. Śmierdzący kot

Po wpisaniu „Phoebe Buffay” usłyszysz jak Phoebe śpiewa swój przebój „The smelly cat”, a na ekranie pojawi Ci się kot. Najprawdopodobniej śmierdzi, ale na szczęście Google nie stosuje jeszcze efektów sensorycznych. Śpiewanie to nie najmocniejsza strona Phoebe, ale trzeba przyznać, że dziewczyna się stara. Możesz dodać jej trochę otuchy i zaśpiewać razem z nią.

3. Joey się nie dzieli

Pewnie domyślasz się już, co usłyszysz, jak wpiszesz „Joey Tribbiani” i klikniesz w pizzę? Lepiej skręć głośniki, bo „Joey doesn’t share food” jest naprawdę donośne (przynajmniej na słuchawkach). W tym przypadku na ekranie pojawią się ulubione fast foody Joey’ego, które po chwili zostaną łapczywie przez niego zgarnięte.

4. Perfekcyjna jak Monica

Królowa sprzątania jest tylko jedna. Po wpisaniu „Monica Geller” możesz kliknąć w wiadro z płynem. Na ekran wyskoczy gąbka, która przetrze Ci ekran. To zdecydowanie najczystszy wynik wyszukiwania.

5. Zwierzyniec Chandlera

„Chandler Bing” to znany miłośnik zwierząt hodowlanych. Po kliknięciu w brązowy fotel, na ekranie pojawią się kurczaczek i kaczka. Gdaczą w duecie, dlatego zanim uderzysz monitor, kliknij w mebel po raz drugi. Zwierzęta przestaną wydawać dźwięki i grzecznie pójdą spać.

6. Fryzura Rachel

Kiedy wyszukasz „Rachel Green” i klikniesz we włosy, to nie pojawi się żadna animacja. Google przeniesie Cię za to do zakładki „grafika”, w której będziesz mogła podziwiać jedną z najbardziej kultowych fryzur lat 90.

Słownik Przyjaciół

Wisienką na torcie od Google jest specjalny słownik frazesów, które najwierniejsi fani powinni mieć w małym palcu. Żeby go znaleźć, wpisz w wyszukiwarce „friends glossary”. Zastanawiałaś się kiedyś o co chodzi z tym „pivotem”? Tam znajdziesz odpowiedź…

ZOBACZ TEŻ: Przyjaciele z klocków LEGO

Zobacz również:
REKLAMA