[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Fotelik dziecięcy: jak wybrać odpowiedni?

Maluchy w aucie potrzebują bezpieczeństwa, komfortu i rozrywki – zawsze w tej kolejności. Po pierwsze – jak jest z bezpieczeństwem Twojego dziecka? Podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni fotelik dziecięcy dla Twojego malucha.

jak dobrać fotelik dziecięcy

Maluchy w aucie potrzebują bezpieczeństwa, komfortu i rozrywki – zawsze w tej kolejności. Po pierwsze – jak jest z bezpieczeństwem Twojego dziecka?

Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu, i będziemy to powtarzać. Nieważne, czy chodzi o jazdę do żłobka, przedszkola, dziadków czy o wakacyjny wyjazd w góry lub nad morze – jeśli w samochodzie jest dziecko, jego bezpieczeństwo ma być dla Ciebie najważniejsze. Zawsze – koniec, kropka.

REKLAMA

Zadbać o nie musisz jeszcze przed posadzeniem dziecka w foteliku. Tylko który model będzie chronił je najlepiej? Obok pokazujemy podział fotelików według grup wagowych.

Nasza podpowiedź? Banalna – na bezpieczeństwie oszczędzają tylko głupcy. Nie ufaj niedostępnym w sprzedaży w Polsce fotelikom, które można kupić na portalach aukcyjnych. Badania organizacji healthystuff wykazały, że część z nich może być wykonana z materiałów, które zawierają toksyczne substancje, na przykład ołów, rtęć czy kadm.

Specjaliści w branży (i zdrowy rozsądek) podpowiadają też, żeby unikać fotelików używanych – nigdy nie wiadomo, jakie zdarzenia mają za sobą. Dopuszczalny wyjątek? Fotelik z udokumentowaną historią, odkupiony od rodziny lub znajomych. Egzemplarze powypadkowe nie wchodzą w grę.

Po zakupie odpowiedniego fotelika kilka podstawowych zasad przewożenia dziecka. Najbezpieczniejsze miejsce w aucie to środkowe z tyłu (czyli z dala od drzwi), ale tylko gdy jest tam mocowanie Isofix. Jeżeli nie, lepiej posadź malucha za fotelem pasażera.

Kolejna sprawa to zagłówek – mniejsze dzieci powinny mieć pod głową specjalny kołnierz, który ochroni ich szyję podczas wypadku. Starsze, siedzące na podkładce, powinny mieć zagłówek fotela ustawiony co najmniej na wysokości oczu.

Kiedy zmieniać foteliki?

Zgodnie z przepisami foteliki samochodowe są klasyfikowane według wagi dziecka.

  • grupa 0 (od 0 do 10 kg)
  • grupa 0+ (do 13 kg)
  • grupa I (od 9 do 18 kg)
  • grupa II (od 15 kg do 25 kg)
  • grupa III (od 22 kg do 36 kg)

Fotelik z grupy 0 lub 0+ trzeba zmienić na większy, gdy czubek głowy dziecka wystaje ponad jego obrys.

Fotelik z grupy I wymień, gdy linia oczu dziecka wykracza ponad jego obrys albo górne mocowanie pasów znajduje się poniżej linii barków.

WH 10/2016

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij