Filmy i seriale, na które czekamy w marcu [Netflix i HBO]

W przyszłym miesiącu będziemy świętować nie tylko nadejście wiosny. Oto lista filmowo-serialowych premier, których nie możemy się już doczekać.

pressroom.hbo.pl
Jess... to znaczy Aaron Paul, odegra ważną rolę w nowych odcinkach Westworld.

Nic nie poprawia humoru w deszczowy dzień (a tych szykuje się sporo) tak, jak dobry film lub serial. Na szczęście nasze ulubione serwisy nie zawiodły i tym razem. W marcu będziemy oglądać serialowe powroty, filmowy remake hitu z dzieciństwa oraz kryminalną intrygę z Long Island. W skrócie: będzie się działo.

Westworld – sezon 3

Po niemal dwóch latach przerwy wraca jeden z najgłośniejszych seriali od HBO. Twórcy postanowili tym razem opuścić futurystyczny park rozrywki i skupić się na eksploracji innych miejsc na zachodzie USA. W trzecim sezonie zobaczymy między innymi Los Angeles z przyszłości .

Nie zabraknie również starych i nowych postaci. Wiemy już, że na ekranie ponownie pojawi się Dolores, a swój debiut w serialu zaliczy gwiazda Breaking Bad - Aaron Paul. Aktor wcieli się w postać robotnika z LA, Caleba, który będzie pomagał Dolores zaakceptować nowe środowisko.

Premiera: 16 marca, HBO

Zaginione dziewczyny

Kryminały oparte na faktach cieszą się niezmienną popularnością. Najnowsza produkcja Netfliksa przeniesie nas na Long Island, gdzie trwają poszukiwania młodej dziewczyny, Shannan Gilbert. Jej matka (w którą wciela się nominowana do Oscara Amy Ryan), widząc opór ze strony śledczych, postanawia odnaleźć córkę na własną rękę. W trakcie poszukiwań dowiaduje się bolesnej prawdy o swoim dziecku oraz odkrywa przerażające fakty dotyczące serii zabójstw na wyspie. Sprawa okazuje się być niewygodna dla lokalnych władz.

Scenariusz do filmu powstał na podstawie bestsellerowej książki o tym samym tytule („Lost Girls”). Za jego reżyserię odpowiada specjalistka od filmów dokumentalnych, dwukrotnie nominowana do Oscara Liz Garbus („The Farm: Angola”, „What Happened, Miss Simone?”). Zapowiada się kawał dobrego kryminału.

Premiera: 13 marca, Netflix

Król Lew

Fanki kultowej animacji Disneya będą świętować Dzień Kobiet podwójnie. To właśnie wtedy HBO udostępni ubiegłoroczny remake Króla Lwa.

Polecamy nie tylko ze względu na sentyment do oryginału. Film ma niesamowite efekty specjalne (nominacja do Oscara) oraz ścieżkę dźwiękową (autorstwa Hansa Zimmera). No i oczywiście wypada wspomnieć o fantastycznej Beyoncé, która wzbogaciła produkcję piosenką „Spirit”. To trzeba zobaczyć. 

Premiera: 8 marca, HBO

Ozark – sezon 3

Tęskniłaś za rodziną Byrdów? My bardzo. Osobliwa familia powróci na Netfliksa pod koniec marca. Po zapowiedziach wiemy, że Marty’emu udało się dopiąć swego i otworzyć kasyno na wodzie. Rozbudowa finansowego imperium nie rozwiązała jednak problemów głównego bohatera. Wendy zaczyna rozkręcać współpracę z Helen i kartelem Navarro, co kłóci się z wizją Marty’ego. Dodatkowym problem staje się też jej brat, który nagle pojawia się w mieście i stawia życie rodziny na głowie.

Główna obsada pozostaje bez zmian. Jason Bateman, Laura Linney i Julia Garner… Odliczamy dni do premiery!

Premiera: 27 marca, Netflix

REKLAMA