Fake Friday - strona, dzięki której sprawdzisz, czy sklep zawyżył ceny na Black Friday

Nie daj się oszukać. Zanim kupisz sprzęt elektroniczny na wyprzedaży z okazji Black Friday, sprawdź, czy jego cena nie została zawyżona.

Black Friday fot. Shutterstock.com

Black Friday, czyli jak oszukać klienta

Już jutro ruszają największe wyprzedaże roku. Wszystkie sklepy kuszą ogromnymi rabatami i atrakcyjnymi ofertami. W tym dniu nietrudno wpaść w szał zakupowy i… sidła nieuczciwych sprzedawców. Wiele marek stosuje praktyki marketingowe, które mają na celu wywieźć w pole klienta. Na kilka dni lub tygodni przed rozpoczęciem wyprzedaży znacząco podnoszą ceny, by następnie nieco je obniżyć i w efekcie sprzedać produkty drożej lub w standardowej cenie. Jak nie dać się wyprowadzić w pole? Z pomocą przychodzą twórcy strony internetowej Fake Friday.

Z raportu firmy ExpertSender wynika, że z okazji Black Friday zakupy planuje aż 1/3 Polaków. Ponadto co trzeci badany twierdzi, że najlepsze okazje można w internecie. Konsumenci często nie zdają sobie sprawy z tego, że po prostu dają się nabić w przysłowiową butelkę. 

Według badania TNS Kantar, aż 43% respondentów uważa, że Black Friday to dobra okazja do zakupu sprzętu RTV oraz AGD. 

ZOBACZ TEŻ: Zanim wpadniesz w zakupowe szaleństwo

Fake Friday - jak to działa?

fake Fridayfakefriday.org

Twórcy strony Fake Friday postanowili stawić czoła nieuczciwym sprzedawcom. Przez ostatnie miesiące zbierali informacje dotyczące cen poszczególnych sprzętów. Efektem ich wysiłków jest portal fakefriday.org, na którym w prosty sposób możesz sprawdzić historię cen poszczególnych sprzętów elektronicznych oraz zaobserwować, jak zmieniały się one na przestrzeni miesięcy. Jedyne, co musisz znać, to dokładna nazwa produktu. Po jej wpisaniu na stronie pojawi się lista sklepów, w których jest on dostępny wraz z wykresami obrazującymi zmianę ceny.

Dzięki temu już po kilku kliknięciach dowiesz się, czy okazja, na którą się czaisz faktycznie warta jest twojej uwagi oraz pieniędzy.

REKLAMA