Ethy Maps, czyli ekologiczna mapa świata

Na taki projekt czekaliśmy. Dzięki Ethy Maps bycie eko będzie teraz dużo łatwiejsze.

Ethy Maps
Dzięki Ethy Maps z łatwością znajdziesz eko miejsca w swoim mieście.

Moda na ekologiczny styl życia rośnie w siłę każdego dnia. Ludzie mają coraz większą świadomość tego, że przyszłość naszej planety zależy między innymi od naszych codziennych wyborów w sklepie czy w restauracji. Cieszy nas, że jest coraz więcej miejsc, które wspierają podejście zero waste, Fair Trade i ECO. Niestety, najczęściej są to małe, lokalne punkty, które nie są reklamowane tak prężnie, jak znane sieciówki i ciężko jest je znaleźć. Na szczęście powstał projekt Ethy Maps, który pomoże znaleźć miejsca przyjazne środowisku w okolicy.

REKLAMA

Ekomapa

Jak to działa? Bardzo intuicyjnie. Strona przypomina wyglądem dobrze wszystkim znane mapy Google. Jej głównym punktem jest mapa miasta, w którym aktualnie się znajdujemy. Naniesione  są na niej punkty ze wszystkich kategorii (o których za chwilę), w które możemy kliknąć i sprawdzić, co dokładnie oferuje dany lokal oraz jakie są jego godziny otwarcia i adres. W info znajdziemy też kontakt do wybranego miejsca.

W lewym górnym rogu strony znajduje się wyszukiwarka, w której można wpisać konkretną nazwę lokalu, docelowe miasto, albo państwo, w którym chcemy szukać. Pod wyszukiwarką zostały umieszczone kolorowe kafelki, które symbolizują dostępne kategorie wyszukiwania.

Na stronie Ethy Maps znajdziemy miejsca, które są prowadzone w duchu zero waste, korzystają z ekologicznych produktów oraz oferują kuchnię wegańską. Nie zabraknie też pralni, salonów fryzjerskich, sklepów z naturalnymi kosmetykami czy punktów foodshareingowych.

To dopiero początek

Autorką Ethy Maps jest Julia Mafalda, od grudnia 2019 roku do projektu dołączyli m. in. Benjamin Burg i Jerzy Kotkowski. Jak można przeczytać na stronie projektu, Ethy stawia na wolność, etyczność i na recykling. Lokali na stronie cały czas przybywa, a najlepsze jest to, że użytkownicy sami mogą dodawać nowe pozycje. Ethy Maps to projekt skierowany na rynek międzynarodowy, ale na razie najwięcej pozycji znajdziemy w miastach w Polsce. W samej Warszawie jest już 220 lokali. Dla porównania w Nowym Jorku zarejestrowano dopiero jeden.

Z Ethy Maps można korzystać na razie tylko z poziomu przeglądarki. Aplikacje na Androida i iOS to pewnie kwestia czasu, więc czekajmy cierpliwie, bo jest na co.

Póki co, wyszukać eko miejscówki w swojej okolicy możesz TUTAJ.

Zobacz również:
Te ćwiczenia na korpus są dużo skuteczniejsze niż upomnienia naszych babć: „Nie garb się!”. Poprawiają siłę core’u i jego wytrzymałość. Wykonuj je 3 razy w tygodniu, by mięśnie posturalne naprawdę poczuły się zaopiekowane. Ukończ podaną liczbę powtórzeń każdego ruchu, przechodząc bez przerw między kolejnymi ćwiczeniami. Po skończonym obwodzie powtórz całość dwukrotnie (w sumie robisz trzy rundy). Skup się na ściąganiu łopatek w tył i w dół, „wydłużaniu kręgosłupa” i utrzymywaniu go w neutralnej pozycji – łącznie z szyją.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA