Ethy Maps, czyli ekologiczna mapa świata

Na taki projekt czekaliśmy. Dzięki Ethy Maps bycie eko będzie teraz dużo łatwiejsze.

Ethy Maps
Dzięki Ethy Maps z łatwością znajdziesz eko miejsca w swoim mieście.

Moda na ekologiczny styl życia rośnie w siłę każdego dnia. Ludzie mają coraz większą świadomość tego, że przyszłość naszej planety zależy między innymi od naszych codziennych wyborów w sklepie czy w restauracji. Cieszy nas, że jest coraz więcej miejsc, które wspierają podejście zero waste, Fair Trade i ECO. Niestety, najczęściej są to małe, lokalne punkty, które nie są reklamowane tak prężnie, jak znane sieciówki i ciężko jest je znaleźć. Na szczęście powstał projekt Ethy Maps, który pomoże znaleźć miejsca przyjazne środowisku w okolicy.

Ekomapa

Jak to działa? Bardzo intuicyjnie. Strona przypomina wyglądem dobrze wszystkim znane mapy Google. Jej głównym punktem jest mapa miasta, w którym aktualnie się znajdujemy. Naniesione  są na niej punkty ze wszystkich kategorii (o których za chwilę), w które możemy kliknąć i sprawdzić, co dokładnie oferuje dany lokal oraz jakie są jego godziny otwarcia i adres. W info znajdziemy też kontakt do wybranego miejsca.

W lewym górnym rogu strony znajduje się wyszukiwarka, w której można wpisać konkretną nazwę lokalu, docelowe miasto, albo państwo, w którym chcemy szukać. Pod wyszukiwarką zostały umieszczone kolorowe kafelki, które symbolizują dostępne kategorie wyszukiwania.

Na stronie Ethy Maps znajdziemy miejsca, które są prowadzone w duchu zero waste, korzystają z ekologicznych produktów oraz oferują kuchnię wegańską. Nie zabraknie też pralni, salonów fryzjerskich, sklepów z naturalnymi kosmetykami czy punktów foodshareingowych.

To dopiero początek

Autorką Ethy Maps jest Julia Mafalda, od grudnia 2019 roku do projektu dołączyli m. in. Benjamin Burg i Jerzy Kotkowski. Jak można przeczytać na stronie projektu, Ethy stawia na wolność, etyczność i na recykling. Lokali na stronie cały czas przybywa, a najlepsze jest to, że użytkownicy sami mogą dodawać nowe pozycje. Ethy Maps to projekt skierowany na rynek międzynarodowy, ale na razie najwięcej pozycji znajdziemy w miastach w Polsce. W samej Warszawie jest już 220 lokali. Dla porównania w Nowym Jorku zarejestrowano dopiero jeden.

Z Ethy Maps można korzystać na razie tylko z poziomu przeglądarki. Aplikacje na Androida i iOS to pewnie kwestia czasu, więc czekajmy cierpliwie, bo jest na co.

Póki co, wyszukać eko miejscówki w swojej okolicy możesz TUTAJ.

Zobacz również:
REKLAMA