Ellie Goulding i jej niezwykła historia

Jeśli chcesz cieszyć się zgrabną sylwetką i robić to, co kochasz, musisz poznać Ellie Goulding. Dziewczynę, którą z niepewnej siebie studentki przeistoczyła się w gwiazdę światowych list przebojów. Piosenkarka podzieliła się z nami swoją historią i zdradziła, jak wygląda jej trening i zdrowa dieta.

Ellie Goulding fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Intrygujące, że wszystko zaczęło się od połączenia z zastrzeżonego numeru. A ponieważ Ellie nie lubi takich telefonów, po prostu go nie odebrała. Jednak ktoś po drugiej stronie słuchawki był na tyle uparty, że zadzwonił jeszcze raz. Okazało się, że chodzi o organizowane wkrótce wesele księżnej Kate i księcia Williama, na którym Ellie miałaby wystąpić. Oczywiście natychmiast się zgodziła, nie mogąc uwierzyć, że wśród tylu muzyków na świecie państwo młodzi wybrali właśnie ją.

„To była najlepsza noc w moim życiu” – przyznaje piosenkarka. Jednak takich szczęśliwych momentów w jej życiu było zdecydowanie więcej. Pierwszy, gdy po roku od ukończenia szkoły postanowiła iść na studia. Nikt w jej rodzinie wcześniej tego nie zrobił, a ona sama przez długi czas myślała, że nie nadaje się na studentkę.

Mimo to postanowiła spróbować. Napisała długi list motywacyjny i wysłała go na Kent University. Niedługo później dostała odpowiedź, że została przyjęta na pierwszy rok. Kolejny szczęśliwy moment nastąpił podczas studenckiego konkursu piosenki. Pojawił się na nim również łowca talentów Jamie Lillywhite. Gdy ucsłyszał Ellie, od razu pobiegł do swojej szefowej i oznajmił: „Chcę zostać menedżerem Goulding. Ona jest niesamowita, ale jeszcze dzisiaj wraca na uniwersytet”.

„W takim razie przyprowadź ją do mnie” – usłyszał w odpowiedzi. Ellie przyszła z gitarą i zaśpiewała. Szefowa zareagowała entuzjastycznie. „Zróbmy to! Mamy dla ciebie mieszkanie, musisz rzucić studia”. Goulding nie bez wahania, ale jednak zrezygnowała z nauki i postanowiła zaryzykować. Dziś jej największy hit („Burn”) ma na YouTube ponad 500 milionów wyświetleń.

Opublikowane przed 3 miesiącami „Love Me Like You Do” kolejne 325 milionów. Pomimo niesamowitego sukcesu, gdy podczas wywiadu Goulding słyszy, że świetne wygląda, sięga po telefon, który zawsze ma w pobliżu, i wpisuje w wyszukiwarkę: „Ellie Goulding stare zdjęcia”.

Od razu wyskakuje kilka fotografii ze ścianek, kilka zrobionych przez paparazzi oraz kilka takich, o których zapewne chciałaby zapomnieć. Na jednym z nich ma nawet zielone końcówki włosów. „Czasami, patrząc na zdjęcia, myślę sobie: »O, jakie urocze«, a czasami: »Okropne!«. Szczerze mówiąc, dopiero dwa lata temu odkryłam, że można podkreślać brwi i używać korektora pod oczy” – przyznaje piosenkarka.

Jednak jeszcze większa zmiana zaszła w sposobie, w jaki dba o siebie. Gdy miała 18 lat, jej ciało wyglądało tak jak „ze względu na geny musiało wyglądać. W mojej rodzinie mamy szerokie talie, za to niewiele w piersiach i w pupie”. Pomógł jej kolega ze starszej klasy, w którym się zakochała. „Mówił mi, że powinnam bardziej o siebie dbać” – przyznaje Goulding.

Dlatego zrezygnowała z niezdrowych przekąsek, płatków śniadaniowych, w których znajduje się mnóstwo cukru, i zaczęła ćwiczyć. Dziś nie może sobie wyobrazić bez tego życia. Niemal codziennie biega, trenuje boks i chodzi na zajęcia w pobliskim gymie.  

Ellie Goulding fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Efekt determinacji

Trzeba przyznać, że każdą minutę spędzoną na treningu widać w jej ruchach. Ellie jest drobna i szczupła, ale przy tym niesamowicie silna. „Im więcej wiem o swoim ciele, tym bardziej chcę o nie dbać” – mówi i pokazuje sok warzywny oraz zestaw proteinowych przekąsek, które ma ze sobą.

Nic dziwnego, że Nike wybrało ją na swoją ambasadorkę. „Rano biegnę na ćwiczenia, zajmuje mi to około 25 minut. Taka rozgrzewka podnosi moje tętno i jest przydatna, bo zajęcia są naprawdę ostre. Jeżeli trenuję na bieżni, to robię sprinty. Jeśli ćwiczę, to z wykorzystaniem masy swojego ciała: pompki, krokodylki…”.

Zaraz, zaraz, krokodylki? Żadna kobieta nie lubi tego ćwiczenia! „Ja też go nie lubię, ale wiem, że jest cholernie pożyteczne”. Ellie tak samo szybko, jak wypracowała niesamowitą sylwetkę, przeistoczyła się z osoby prywatnej w znaną na świecie gwiazdę. Stała się obiektem komentarzy, często niezbyt przychylnych.

„Gdy ludzie narzekają na to, rozumiem ich – mówi Goulding. – Z drugiej strony, jeśli zaakceptujesz, że zawsze będą pojawiać się negatywne komentarze, wtedy łatwiej to znieść. Gdy słyszysz coś niemiłego, nie myślisz już, że to nie fair. Po prostu nie zwracasz na to uwagi. Mam teraz szerszą perspektywę. Nie mylę małych problemów ze sprawami istotnymi. Czuję się lepiej niż kiedykolwiek”.

Trzeba przyznać, że to bardzo dorosłe spojrzenie na świat. Zwłaszcza że Elie ma dopiero 28 lat. „Czuję się silna, fizycznie silna i wydaje mi się, że przez to lepiej radzę sobie z problemami – tłumaczy. – Gdy dzieją się rzeczy, które mogłyby mnie zasmucić: ludzie plotkują o mnie albo w prasie pojawia się coś nieprawdziwego, czuję, że dam sobie radę. Jestem spokojna, bo wiem, że wszystko jest na swoim miejscu”.  

Ellie Goulding fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zdrowe podejście

Niedawno Ellie skończyła pracę nad trzecią płytą. W życiu prywatnym też jej się układa. Jest w związku z Dougiem Poynterem, wokalistą i basistą znanej w Wielkiej Brytanii grupy pop-rockowej. Jej partner rozpoczął swoją karierę jeszcze wcześniej niż Goulding, więc wie, że rozpoznawalność potrafi zawrócić w głowie.

Jednak w ich przypadku nie wygląda, żeby coś takiego miało się wydarzyć. „To nie ma znaczenia, czym się zajmujemy – mówi Ellie. – Gdy jestem z nim, jestem po prostu jego dziewczyną. Wielu mogłoby się wydawać, że to coś trudnego, bo robimy niezwykłe rzeczy. Ale mamy do tego zdrowe podejście”.

Zresztą „zdrowe” to słowo, które często przewija się w przypadku Goulding. Niezależnie, czy dotyczy to jej związku, czy jej ciała. „Cieszę się, że jestem zdrowa – mówi. – I nie boję się, że ktoś powie, że jestem umięśniona. Z radością wrzucę na Instagram kolejne zdjęcia moich mięśni, bo jestem dumna z bycia silną kobietą”. Tak silną, że potrafiła zaufać sobie i całkowicie odmienić swoje życie.  

Ellie Goulding fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Tajemnice piosenkarki

Zawsze w torebce: rozmaite batony i przekąski białkowe oraz bezglutenowe.

Co lubi jeść: wieczorem zjadłam polentę z grzybami i warzywami.

Stała lista zakupów: hummus, falafele, sałata, woda kokosowa, sos pomidorowy.

Magiczny składnik: smaczny i zdrowy cukier kokosowy.

Czas na 10 km: tylko 44 minuty.

Godzin treningu: 6 w ciągu tygodnia.

Życie gwiazd może być naprawdę inspirujące. Zobacz, jak wyglądała droga do sukcesu aktorki Kate Mary, Elizabeth Banks oraz Evy Mendes.

WH 05/2015

REKLAMA