Doktor Sen: pierwszy zwiastun kontynuacji Lśnienia

Miłośnicy kina grozy zacierają ręce. Sequel kultowego "Lśnienia" nadchodzi wielkimi krokami.

East News
Lśnienie, jak mało który horror, zasługuje na kontynuację.

Wytwórnia Warner Bros po raz kolejny otworzy drzwi upiornego The Overlock Hotel już w listopadzie. To właśnie wtedy odbędzie się premiera filmu „Doktor Sen”, czyli kontynuacji dzieła Stanley'a Kubricka, stworzonego na podstawie powieści Stephena Kinga.

Koszmar powraca

Od premiery Lśnienia minęło prawie 40 lat. O ekranizacji następcy mrożącej krew w żyłach historii mówiono już kilka lat temu, ale na konkrety musieliśmy sobie poczekać. Na szczęście nie wieczność, tylko do wczoraj.

Pierwszy zwiastun filmu Doktor Sen zdradził nam więcej niż moglibyśmy się spodziewać. Przede wszystkim potwierdził to, że film będzie mocno nawiązywał do filmu Kubricka, co wcale nie było wcześniej takie oczywiste. Po drugie, wiemy już kto wcieli się w rolę głównego bohatera.

Doktor Sen: fabuła i obsada

Scenariusz do filmu Doktor Sen powstał na podstawie powieści Stephena Kinga z 2013 roku o tym samym tytule. Jego historia skupi się na losach Dana Torrance’a, syna szalonego Jack’a, który już jako dorosły facet błąka się po Ameryce, próbując zapomnieć o koszmarze z dzieciństwa. Dan, podobnie jak jego ojciec, zmaga się z alkoholizmem. Jego wędrówka ostatecznie kończy się w miasteczku New Hampshire, gdzie spotyka dziewczynę, która tak samo jak on, posiada zdolność lśnienia (jasnowidzenia). Dan stara się ją ochronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone takimi umiejętnościami.

W postać Dana Torrance’a wcieli się Ewan McGregor (Trainspotting). Oprócz Brytyjczyka na ekranie zobaczymy m.in. Rebeccę Ferguson (Dziewczyna z pociągu), Zahna McClarnon’a (Westworld), Jacob’a Tremblay’a (Pokój) i Carl’a Lumbly’ego (Ucieczka z Alcatraz).

„To była dla nas wielka przyjemność, móc odtworzyć te wszystkie lokacje, postacie i momenty z filmu Kubricka. Udało nam się także rozwinąć ten świat” – powiedział w wywiadzie dla Den of Geek reżyser i scenarzysta filmu, Mike Flanagan.

Datę premiery wyznaczono na 8 listopada 2019 roku. Czy zapowiada się kolejny się hit na miarę Lśnienia ? Oceńcie same.

Zobacz również:
REKLAMA