[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.4

Dlaczego warto być na Facebooku?

Korzystanie z Facebooka nie niesie za sobą jedynie korzyści. Ale jest ich z pewnością więcej niż zagrożeń. Jeśli chcesz podnieść swoją pewność siebie, cieszyć się dobrym samopoczuciem i szybciej rozwijać swoją karierę, powinnaś założyć konto w mediach społecznościowych. Zobacz pełną listę zalet.

facebook fot. shutterstock.com

Dla poprawy samooceny

Zdaniem badaczy z University of Wisconsin–Madison oraz Cornell University nasze internetowe profile odgrywają dużą rolę w budowaniu poczucia własnej wartości. W końcu w sieci łatwiej podkreślać atuty i ukrywać wady.

Co więcej, gdy spotka nas mocny cios, mogący zachwiać naszą psychiczną równowagą, wiele osób ma tendencję do zwracania się ku Facebookowi, żeby tam odbudować swoją samoocenę. Nasza rada? Czasami warto wrzucić jakąś spektakularną fotkę.

Dla silniejszej relacji

Naukowcy z University of California i University of Toronto po przeprowadzeniu serii trzech badań dowiedli, że osoby, które na zdjęciu profilowym pojawiały się ze swoim partnerem (bądź partnerką), były zdecydowanie bardziej zadowolone ze związku od tych, którzy występowali solo.

Radość z dobrej relacji manifestowała się również w statusach. Dlatego nie bój się wspomnieć o swojej drugiej połówce, ale pamiętaj – wszystko z umiarem. 

Przygotowaliśmy dla Was także uniwersalny przepis na szczęśliwy związek. Rzuć okiem na 3 najważniejsze składniki udanej relacji.

Dla dobrego samopoczucia

Grupa naukowców z Universität Berlin poradziła badanym przez tydzień publikowanie zdecydowanie więcej postów niż zwykle. Po wszystkim okazało się, że uczestnicy eksperymentu czuli się mniej samotni.

Mieli wrażenie, że częściej kontaktują się ze znajomymi, i to niezależnie od rzeczywistej liczby odpowiedzi, komentarzy i lajków ze strony przyjaciół. Gdy masz doła, warto skorzystać. Na dłuższą metę nie zapominaj jednak o koleżankach w realu.

REKLAMA

facebook fot. shutterstock.com

Dla lepszej pracy

Zręczne łączenie pracy i życia prywatnego na Facebooku może wyjść Ci na dobre. Naukowcy z Université du Québec à Montréal przeanalizowali 4 sposoby prowadzenia profili. Okazało się, że Ci, którzy łączą treści prywatne i zawodowe, są najbardziej lubiani i poważani przez znajomych z pracy.

W sumie, można to łatwo wytłumaczyć. Z jednej strony pokazujesz, że zależy Ci na robocie, a z drugiej nie wychodzisz na bezduszną karierowiczkę.

Dla tańszego kredytu

Gdy naukowcy z University of Cambridge dowiedli, że lajki na portalu zdradzają m.in., jak często korzystasz z używek oraz jaki mniej więcej masz iloraz inteligencji, bankowcy od razu się zainteresowali.

Dzięki temu mogą poznać Cię zdecydowanie lepiej niż za pomocą staroświeckich formularzy wypełnianych w oddziale. Pojawiły się już pierwsze serwisy, które oferują krótkoterminowe pożyczki i korzystają z narzędzi analizujących profile na FB.

A jakie są zagrożenia? Czy Facebook uzależnia? Niemieccy naukowcy zbadali reakcje mózgu użytkowników portalu za pomocą rezonansu magnetycznego. Zobacz, co odkryli.

WH 05/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij