Deynn: Siła małych zmian

Blogerkę i fankę fitnessu Maritę Sürmę, znana jako DEYNN obserwuje na Instagramie ponad 550 tys. osób. W WH opowiada o diecie, dbaniu o urodę, motywacji i treningach oraz podpowiada, jak wypracować piękną sylwetkę.

Deynn

Marita Sürma (DEYNN)

  • Wiek: 23 lata
  • Swojego bloga założyła w 2011 roku. Dziś na Instagramie obserwuje ją ponad 550 tys. osób, a na Facebooku prawie 200 tys.
  • Jest właścicielką sklepu z ubraniami anotherclth.com.

O treningu

Zaczęłam ćwiczyć w październiku zeszłego roku. Chciałam poprawić kondycję, spróbować czegoś nowego i przezwyciężyć swoje słabości, do których – paradoksalnie w związku z tym, czym się zajmuję – należy wstydliwość.

Zaoszczędzone pieniądze zainwestowałam w trenera personalnego, aby opiekował się mną 5 razy w tygodniu. Obecnie trenuję ze swoim partnerem Danielem Majewskim (Majewski Trenuje). Dalej przez 5 dni w tygodniu, za każdym razem aktywizując inną grupę mięśni, po czym wykonuję 20–40 minut sesji kardio lub aerobów (Polecamy trening kardio: ćwiczenia w domu).

O diecie

Mój ulubiony temat, o którym mogłabym opowiadać godzinami. Nie w związku z potężną wiedzą, bo takiej jeszcze nie posiadam, ale ze względu na miłość do jedzenia w każdej postaci! Dieta to podstawa i klucz w walce o lepszą sylwetkę. Bez niej nie pomoże nawet i 50 treningów tygodniowo – jestem tego najlepszym przykładem.

Nigdy w życiu nie głodowałam, to głupota!

Ale spokojnie, dieta to nie kara. Wystarczy, że zadbasz o zdrowe nawyki i nie będziesz przekraczać swojego zapotrzebowania kalorycznego. Aby bez problemu wytrwać w założeniach, raz w tygodniu z ukochanym pozwalamy sobie na ulubione danie. To odblokowuje psychicznie.

O dbaniu o urodę

Niestety, nie mam idealnej cery. Staram się o nią dbać, nawilżam. Ale pewnie wiele dziewczyn złapie się za głowę, gdy usłyszą, że jeszcze 2 tygodnie temu zmywanie mojego makijażu kończyło się pod prysznicem – wykorzystywałam do tego to, co akurat miałam pod ręką, czyli zazwyczaj szampon.

Niedawno pierwszy raz w życiu przedłużyłam rzęsy metodą 1:1. I to jest właśnie coś, co polecam każdej dziewczynie, która chce zaoszczędzić sporo czasu. W mojej kosmetyczce zawsze obecny jest także podkład i bronzer.

A co Deynn powiedziała nam o swojej motywacji? Przeczytaj na następnej stronie.

Deynn

O swojej motywacji

Rozpoczynając swoją walkę, stanęłam przed lustrem i spojrzałam na siebie. Lubiłam swoje ciało, podobały mi się moje kształty, ale zaczęłam się zastanawiać, czy to na pewno to, czego od siebie oczekuję. Teraz, patrząc na stare zdjęcia, jestem zaskoczona, jak organizm potrafi się zmienić, jeśli wprowadzisz drobne zmiany, ale będziesz się ich konsekwentnie trzymać.

Zrezygnowałam z cukrów (zobacz, co się kryje w łyżeczce cukru), soków, pieczywa oraz nabiałów, a co najważniejsze, nigdy w życiu nie głodowałam! To największa głupota, jaką możesz sobie zrobić. W treningu pomagają mi trzy rzeczy: miłość, muzyka i moje marzenie, by zapracować na szacunek w swoich oczach, zdobywając sylwetkę, o której jeszcze niedawno mogłam tylko pomarzyć.

WH 03/2016

REKLAMA