[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Coach, coaching - w czym pomoże?

Zastanawiasz się, kim są coachowie i kiedy warto zasięgnąć ich porady? Podpowiemy Ci, jak wybrać odpowiedniego specjalistę i czy w ogóle warto wydawać pieniądze na coaching.

Coaching

Ostatnio zaroiło się od różnych terapeutów i coachów. Kim oni są? Jak odróżnić kogoś poważnego od oszusta?

Michał Grasza: „Niestety, brak prawnych regulacji dotyczących wykonywania zawodu terapeuty lub coacha powoduje, że każdy może rozpocząć świadczenie tego typu usług bez większych konsekwencji. Dlatego przed wyborem specjalisty warto mu się przyjrzeć, zapytać o kwalifikacje, doświadczenie, ukończone szkoły, czytać opinie”.

W Polsce istnieje oddział Stowarzyszenia Trenerów Rozwoju Osobowości (ICF Poland). Na stronie ICF Global oraz ICF Polska są profile akredytowanych coachów, którzy prowadzą usługi coachingowe w oparciu o światowe standardy.

REKLAMA

Kiedy korzystamy z pomocy coacha, a kiedy z pomocy terapeuty?

Michał Grasza: Coaching ma na celu zwiększenie naszego potencjału, poprawienie jakości działania w pracy i w życiu prywatnym. Coaching to nie jest psychoterapia i nie jest w stanie pomóc klientowi z problemami natury emocjonalnej czy poznawczej, nie zajmuje się pomocą psychologiczną i nie leczy zaburzeń.

Praca z coachem może być przydatna, gdy człowiek czuje się dobrze sam ze sobą i akceptuje siebie takiego, jakim jest. Problem pojawia się wtedy, gdy do coacha zgłasza się osoba, która pragnie osiągnąć sukces, stać się »kimś« i zrobić karierę, ale jej motywacja wynika z tego, że teraz czuje się gorsza, słabsza i bezradna. Wtedy praca z coachem będzie tylko »pudrowaniem rzeczywistości«" – mówi Michał Grasza.

„W terapii bardziej zrzucamy ciężary, niż je dokładamy. Jeśli pacjent czuje, że bez osiągnięcia tzw. sukcesu nie może być szczęśliwy, to jest to obszar, któremu warto się przyjrzeć”.

ZOBACZ TEŻ; Czy potrzebujesz psychoterapeuty?

WH 03/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij