Co zabrać na festiwal? [lista rzeczy]

Sezon festiwalowy w pełni. Wybierasz się na Pol'and'Rock albo Audioriver? Sprawdź, co ze sobą zabrać.

Shutterstock

Plecak

Pewnie, że człowiek od razu lepiej wygląda, ciągnąc za sobą zgrabną walizkę od Louisa Vuittona, ale nie tym razem. Najlepiej weź dwa: drugi, mniejszy, na wodę, kanapki czy kurtkę.

ZOBACZ TEŻ: Kremy z filtrem: jaką ochronę przed słońcem wybrać?

Kalosze

Prawdziwa melomanka deszczu się nie boi, ale nawet melomanki trzęsą się z zimna i kichają. Festiwalowi hardcorowcy robią w razie ulewy kalosze z toreb foliowych i taśmy klejącej, ale po co, skoro można je zapakować do plecaka, nie?

Kuchenka kempingowa

Nieporęczna, mówisz? Dziewczyno, będziesz Królową Festiwalu, a całe obozowisko będzie się rano płaszczyć przed Tobą i skamleć o kubek kawy. Sprawdź wcześniej jednak obowiązujące reguły, bo organizatorzy różnie podchodzą do żywego ognia i czasem zakazują.

Wygodne obuwie

Zostaw w domu topowe sneakersy, bo je po prostu zniszczysz. Stare tenisówki, sandały, klapki – tego teraz potrzebujesz.

Nerka

Festiwalowe „must have”. Wpakujesz do niej telefon, chusteczki, kartę płatniczą, dowód, zapalniczkę, batonika, krem i co tam jeszcze Ci przyjdzie do głowy. Naprawdę przydatny drobiazg.

Karimata

Przyda się nie tylko do spania, ale także do wylegiwania się na słońcu poza namiotem. Jeżeli dojeżdżasz na festiwal autem, wpakuj do niego dmuchany materac – jest o niebo wygodniejszy do spania.

Parasol

Pod sceną go nie otwieraj, bo rozwścieczysz stojących za Tobą fanów, ale może się przydać do spacerów po polu namiotowym. Poza tym ochroni Cię przed słońcem.

Garnki/Sztućce/Talerze

Garnek do zagotowania wody, patelnia na jajecznicę (jeżeli można używać kuchenek, oczywiście), obowiązkowo kubek termiczny, no i sztućce z jakimś talerzem.

ZOBACZ TEŻ: Stranger Things 3: ile pamiętasz z nowego sezonu? [QUIZ]

Zobacz również:
REKLAMA