[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Co się dzieje, gdy... idziesz na ślub

„Dla Ciebie ślub najlepszej przyjaciółki może być nie mniejszym przeżyciem niż dla niej” – mówi psycholog Beata Dżugaj.

fot. shutterstock

Przed

Otwarcie zaproszenia na ślub przyjaciółki aktywuje korę przedczołową w mózgu odpowiedzialną za planowanie. Ekscytująca perspektywa udziału w przyjemnym zdarzeniu może podnieść nastrój na kilka następnych tygodni. Jedyny problem to strój (ale cóż to w porównaniu z wyborem sukni ślubnej!) oraz prezent. Radzimy, zamiast dziesiątego ekspresu do kawy podarować im jakieś przeżycie – np. lot balonem, skok na bungee, ewentualnie voucher do SPA.

REKLAMA

W trakcie

Wzruszasz się, słuchając słów przysięgi? No pewnie. Odpowiedzialne za to są Twoje neurony lustrzane, dzięki którym potrafisz współodczuwać z innymi. Nie wstydź się łez: okazywanie pozytywnych uczuć jest zdrowe dla psychiki. Emocje, których doświadczasz w takich przełomowych momentach, wywołują też refleksje na temat Twojego życia. Pragniesz ślubu, ustatkowania się, czy może wręcz przeciwnie – właśnie doszłaś do wniosku, że jedziesz w podróż dookoła świata.

Po

Niektóre nowoczesne osoby nabijają się z tych zjazdów rodzinnych na weselach czy pogrzebach. Ale to jest głęboko ewolucyjnie i psychologicznie uzasadnione. Przebywanie w gromadzie życzliwie nastawionych ludzi (a wesele nastraja życzliwie) zupełnie realnie obniża tętno i ciśnienie krwi. Nawet jeżeli nie jesteś panną młodą. Daje poczucie bezpieczeństwa, bliskości, błogości. Nie chcę nic mówić, ale jeżeli jesteś singielką, to doskonały moment, żeby się rozejrzeć po krewnych i znajomych młodej pary.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij