Co można zrobić ze starych rajstop?

Stare rajstopy… A może wcale nie takie stare, bo założyłaś je raz, a już pojawiło się na nich oczko i nieestetyczne zaciągnięcia? Zwykle od razu lądują w koszu na śmieci, a nie powinny, ponieważ mogą się jeszcze przydać w wielu sytuacjach. Pokażemy Ci co możesz zrobić ze starych rajstop i tym samym dać im drugie życie.

stare rajstopy Amelia Krząpa / MPP

Filtr do odkurzaczaOdciętą stopę rajstop nałóż na końcówkę odkurzacza i zabezpiecz gumką recepturką (jak na zdjęciu). Naciągnięty kawałek rajstopy zadziała jak filtr. Dzięki temu bez problemu znajdziesz drobne przedmioty, które zaginęły w otchłani Twojego dywanu i innych trudno dostępnych miejscach. 

Rajstopy do polerowania okien i lusterKoniec ze smugami i kurzem, który klei się do okien i luster podczas mycia. Wykorzystaj rajstopy do polerowania, ale nie mycia, ponieważ tylko w niewielkim stopniu chłoną wodę. 

Rajstopy do polerowania butów 

Rajstopy przydadzą się także do polerowania butów. Wystarczy, że po dokładnym pastowaniu wypolerujesz buty kawałkiem starych rajstop. Bez wątpienia będą lśniące i błyszczące. 

Rajstopy na wilgoć w butachSkoro jesteśmy już przy butach, mamy dla Ciebie kolejny trik. Jeśli Twoje buty przemokły, możesz przygotować woreczek z rajstop, który wypełnisz żwirkiem dla kota. Pełne woreczki wsadź do butów, aby pochłonęły nadmiar wody. 

Rajstopy do usuwania kurzu Rajstopy świetnie sprawdzą się jako ściereczki do kurzu, który nagromadził się w trudno dostępnych miejscach (pod lodówką, na szafie i za komodą). Rajstopy możesz zwinąć w kulkę i założyć na końcówkę długiej szczotki lub naciągnąć na wieszak, który bez problemu zmieści się pod lodówką. 

Rajstopy do zbierania sierści Jeśli jesteś szczęśliwą właścicielką psa lub kota, na pewno zmagasz się z nieustannie gromadzącą się siecią i włosami. Na dywanie, na kanapie, a właściwie to wszędzie. Z podłogi sprzątasz je błyskawicznie, ale z dywanem nie jest już tak łatwo. Na szczęście jest na to sposób. Zwilżoną wcześniej nogawkę rajstop naciągnij na szczotkę i tak sprzątaj. 

Rajstopy na aromatyczna kąpielOdetnij stopę rajstop i wsyp do niej płatki kwiatów, skórki pomarańczy lub zioła (w zależności od tego który zapach wolisz). Zwiąż sznurkiem lub gumką recepturką tak, aby woreczek znalazł się pod strumieniem wody. Dzięki temu, delikatny aromat będzie uwalniany pod wpływem ciepłej wody. Ja postawiłam na świąteczny klimat i wykorzystałam suszone pomarańcze oraz cynamon. 

Ekologiczna myjkaZamiast aromatycznego woreczka możesz przygotować także myjkę. Do woreczka przygotowanego z rajstop wrzuć resztki mydła w kostce i myj nią ręce. Dzięki temu nie zmarnuje się ani kawałek. Do woreczka możesz także wsypać składniki na naturalny kosmetyk do mycia twarzy, np. kawę, płatki owsiane czy siemię lniane. 

Lawendowy woreczek na mole Przygotuj woreczek z odciętej stopy rajstop (tak jak w przypadku woreczka do kąpieli). Wypełnij go suszoną lawendą, zwiąż sznurkiem lub gumką recepturką i włóż do szafy. Po pewnym czasie mole powinny zniknąć z Twojej szafy, ponieważ lawenda wytwarza charakterystyczny zapach, który działa odstraszająco na mole. 

 

Zobacz również:
REKLAMA