[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Ciekawe książki poleca Gaja Grzegorzewska [TOP 4]

Dobry thriller, poruszający esej, nowy Proust i zapis tajemniczej wyprawy na Spitzbergen. Nie wiesz, po która książkę sięgnąć? Razem z Gają Grzegorzewską wybraliśmy 4 ciekawe lektury, które poruszą, zaintrygują i nie pozwolą się oderwać od czytania aż do ostatniej strony. Sprawdź nasze TOP 4.

książka, czytanie Najlepsze książki na poważnie poleca redakcja i nasz specjalny gość – Gaja Grzegorzewska.

Gaja Grzegorzewska

Urodzona w 1980 roku autorka cyklu kryminałów o prywatnej detektyw Julii Dobrowolskiej. Za powieść „Topielica” otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru. W księgarniach właśnie pojawiła się jej najnowsza książka – wciągający jak turbina odrzutowca „Betonowy pałac”. Tym razem bez komisarz Dobrowolskiej.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wtrącili paru groszy. Dlatego też na początek sprawdź, jedną naszą książkową propozycję, a następnie pokażemy Ci trzy propozycje od Gai Grzegorzewskiej. 

1. Zmień punkt widzenia

Kryminały są świetne, ale czasami warto poczytać coś ważniejszego, co pozwoli Ci spojrzeć na świat z perspektywy niedostępnej w żaden inny sposób. Ostatnie rozdanie Carpe diem, mówią, żyj chwilą... Ale dlaczego?

Bo później, u schyłku życia, nie będziesz już pamiętał swojego życia jako ciągu wydarzeń, jak pełnometrażowego filmu, w którym akcja się zazębia, jest wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Znikną na zawsze te codzienne zmartwienia, które dziś pochłaniają Twoją uwagę do tego stopnia, że zapominasz, że przeżywasz właśnie jedyne życie, które masz.

Siedząc w wygodnym fotelu, już bardzo dorosły, będziesz, jak bohater powieści Myśliwskiego, pamiętała raczej krótkie chwile, takie, które spokojnie zmieściłyby się dziś w konwencji YouTube – ot, zapach zapomnianego mężczyzny, który 30 lat temu zawrócił Ci w głowie, jakiś wyjątkowy koncert, może pierwszy dzień w pracy... I tyle. Fragmenty, strzępki, chwile. Bo to z nich składa się życie, choć, niestety, najlepiej widać to z samego końca.


Wiesław Myśliwski, wyd. Znak

REKLAMA

REKLAMA

książki Karl Ove Knausgard, wyd. Wydawnictwo Literackie

2. Moja walka

Skandynawscy autorzy to nie tylko kryminały. W pierwszym tomie autobiografii Knausgard rozlicza się z okresem młodości i dorastaniem w cieniu despotycznego ojca. Drobiazgowość opisów sprawia, że pozornie mało znaczące wydarzenia spowija klimat grozy, a napięcie stale rośnie.

Wielu zapewne odrzuci takie ekshibicjonistyczne babranie się we własnych bebechach, innych to właśnie poruszy i dla nich lektura będzie jak nadgryzanie Proustowskiej magdalenki, której smak przywołuje wspomnienia.

Karl Ove Knausgard, wyd. Wydawnictwo Literackie

REKLAMA

książki Sebastian Fitzek, wyd. G+J

3. Klinika

Klinika psychiatryczna (o znaczącej nazwie Teufelsberg – czyli Diabelska Góra) odcięta od reszty świata przez burzę śnieżną, dwie ofiary wypadku szukające w niej schronienia, nieliczny personel, kilku pacjentów. I psychopatyczny morderca czający się gdzieś w pobliżu.

Niby nieraz to już było, jednak Fitzek, okrzyknięty mistrzem psychologicznego thrillera, tylko pozornie stosuje wszystkie stare chwyty. A naprawdę straszy w zupełnie nowy, przerażający sposób. To książka, od której trudno się nocą oderwać, również dlatego, że bezpieczniej ją czytać, niż zasnąć...

Sebastian Fitzek, wyd. G+J

REKLAMA

REKLAMA

książki Michelle Paver, wyd. WAB

4. Cienie w mroku

Jest rok 1937. Z Londynu rusza wyprawa badawcza na Spitzbergen. Ekipa ma na bezludnym pustkowiu spędzić rok. Od początku coś idzie nie tak. Z różnych powodów odpadają kolejni członkowie wyprawy. Wkrótce w chacie pośrodku lodowej pustyni zostaje już tylko Jack, zapisujący swoje przeżycia w dzienniku.

Do jego przemyśleń wkrada się coraz więcej niepokoju, który w pewnym momencie przeradza się w rzeczywistą grozę. Coś czai się w ciemności na ostatniego uczestnika wyprawy. Paniczny strach i samotność bohatera udzielają się czytelnikowi, a historia Jacka i geneza strasznych zdarzeń na długo zapadają w pamięć.

Michelle Paver, wyd. WAB

MH 11/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij