Ciągle coś gubisz? [skuteczny sposób, jak szybko odnaleźć zgubę]

Wiadomo: najlepiej byłoby po prostu nigdy nic nie gubić. Niestety, rzeczy mają to do siebie, że lubią się zapodziewać. Spokojnie, podpowiemy Ci, jak szybko odzyskać zgubioną własność.

jak odzyskać zgubione rzeczy Getty Images

Ciągle coś gubisz? Jeśli już do tego dochodzi, lepiej zobacz, jak szybko odzyskać swoją własność.

Przede wszystkim staraj się wrócić po własnych śladach. „Jeżeli jesteś w stanie przypomnieć sobie ostatnią sytuację, w której korzystałaś z danego przedmiotu, wiesz, gdzie zacząć poszukiwania” – mówi Michael Solomon.

Najczęściej zagubiony obiekt jest w obrębie 50 centymetrów od wytypowanego przez Ciebie miejsca. Często przedmiot zlewa się z otoczeniem albo zostaje przypadkowo przykryty, ale o tym ze swojego doświadczenia pewnie już dobrze wiesz.

Ważniejsze jest coś innego – zachowanie spokoju. To normalne, że gdy znikają klucze od samochodu, robi się nerwowo. „Ale w panice nie możesz się skupić i zebrać myśli” – tłumaczy Solomon.

Dlatego uspokój oddech. Pomyśl, że rzecz, której szukasz, jest zagubiona, a nie zgubiona, po czym uważnie przeczesuj każdy centymetr. Wystarczy moment, a poczujesz wielką ulgę na widok swojego odnalezionego skarbu.

Wyjaśniliśmy już, jak szybko odzyskać zagubioną rzecz, ale wróćmy jeszcze może na chwilę do początku i zastanówmy się, jak ich po prostu nie gubić. Bo zamiast rozszerzać listę przedmiotów, które potrafią się schować, lepiej raz na zawsze skończyć z zapominaniem. Dlatego zobacz, jak nie gubić rzeczy [sprawdzone patenty od WH] oraz włącz do diety 35 produktów spożywczych, które poprawiają pamięć i koncentrację.

WH 10/2016

REKLAMA