Chiński Rok Bawołu, czyli będzie dobrze

Zobaczcie, co według chińskiego horoskopu zapowiada nadchodzący rok.

Chiński Rok Bawołu fot. Shutterstock.com.

Chińskie mity

O charakterze bawoła mówi legenda o wyścigu z udziałem zwierząt zorganizowanym przez Nefrytowego Cesarza, jednego z najważniejszych bogów taoistycznych. Otóż pierwsza dwunastka zwycięskich zwierząt miała zostać wybrana na strażników królewskich. Bawół miał wygrać, ale sprytny szczur, który przepłynął na jego grzbiecie rzekę przed samą metą zeskoczył z grzbietu bawoła wprost do stóp cesarza. W rezultacie zwyciężył szczur, a poczciwy bawół zajął drugie miejsce. Czy wniosek z tego płynie taki, że w tym roku będzie mniej oszustw? Zobaczymy.

ZOBACZ TEŻ: Jeszcze nie wiesz, na co Cię stać! Z Natural Nation osiągniesz zamierzony cel

Ciężka praca procentuje

Bawół jest od tysiącleci symbolem ciężkiej pracy – nie kombinuje, jak szczur, nie wierzga, jak osioł, tylko po prostu wykonuje to, co do niego należy nie oglądając się na boki. Specjaliści od chińskiego horoskopu przewidują, że będzie to rok, w którym ciężka praca zostanie nagrodzona. Ludzie obowiązkowi, sumienni, solidni mogą wreszcie zobaczyć, że ich starania odnoszą rezultaty. Jeśli masz jakiś wielki życiowy plan, to warto go rozpocząć w tym roku i włożyć w niego cały wysiłek, na jaki Cię stać. To zaprocentuje.

Kim jest Bawół

Bawół patronuje osobom urodzonym w latach : 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 i 2021. Ludzie urodzeni w tych latach są niezawodni, silni, uczciwi, cierpliwi, życzliwi, metodyczni, spokojni i godni zaufania. Jednak nie wszystkie cechy są pozytywne; woły są również uparte. Bawoły nie słyną ze swoich talentów towarzyskich, ale dobrze mieć ich za przyjaciół, bo wysoko cenią sobie bliskie relacje, są wierni  i oddani w przyjaźni.

Zobaczmy, kto się urodził w roku wołu. Są tu takie znane nazwiska, jak Napoleon Bonaparte, Vincent van Gogh, Walt Disney, Margaret Thatcher i Barack Obama, Saddam Hussein, George Clooney,  Meryl Streep, Michael Phelps, Bruno Mars, Pablo Escobar, czy były cesarz Japonii Hirohito. Spory rozrzut, sami zbadajcie, co ich łączy. Na pewno determinacja.

Co się zdarzy w tym roku

Tradycyjnie uważa się, że Rok Szczura zwykle przynosi światu wiele zawirowań, zmian, katastrof. Rok 2020 potwierdził wszystkie ponure przewidywania, a ostatni Rok Szczura, czyli 2008 to był wielki kryzys finansowy). Z pewnością skutki pandemii będziemy odczuwać i w tym roku, dlatego miło posłuchać specjalistów od chińskiego zodiaku, którzy mówią, że Rok Bawołu jest tradycyjnie spokojny, stabilny i można się spodziewać poprawy sytuacji gospodarczej. Po Roku Szczura ten spokojny, stabilny, nudny Rok Bawołu może przyniesie nam wreszcie wytchnienie i nadzieję.

ZOBACZ TEŻ: Wiemy, co jadła Gal Gadot, przygotowując się do roli Wonder Woman

REKLAMA