Cher zdradza sekrety swojej nieprzemijającej urody i pewności siebie

W tym roku Cher skończyła 75 lat i wygląda absolutnie olśniewająco.

Cher fot. Shutterstock.com

Miała zaledwie 18 lat, gdy zadebiutowała na scenie. 75-letnia dziś diva jest jedną z najbardziej legendarnych piosenkarek wszechczasów, której pewności siebie, energii i sylwetki mogłaby pozazdrościć nie jedna 30-latka. 

W wywiadzie dla E! Wyznała, że jej podejście do starzenia się jest bardzo realistyczne. Gwiazda zdaje sobie sprawę z tego, że aby gonić czas musi pracować dwa razy więcej, niż gdy była młodsza. „Musisz spędzać sporo czasu na siłowni. Ale ja to lubię. Kiedy byłam młoda, byłam chłopczycą, uprawiałam różne sporty. Teraz uczę się surfować. Na szczęście lubię takie rzeczy” - zdradziła.

Można więc śmiało powiedzieć, że świetna forma Cher to tylko i wyłącznie zasługa jej ciężkiej pracy. „Nie możesz uznać, że po skończeniu 40. lat Bóg, rząd USA lub ktokolwiek inny zajmie się twoim ciałem. Jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za swoje ciało i zdrowie” - wyznała Cher. Jeśli chcesz starzeć się z godnością, zainspiruj się Bogini Popu.

Kreuje trendy i trzyma się ich

Może wydawać Ci się, że gładkie, lśniące, proste włosy z przedziałkiem po środku to trend rozsławiony przez Kardashianki, ale przecież to kultowa fryzura, która kojarzy się przede wszystkim z Cher. „Noszę takie włosy od kiedy byłam dziewczynką. Trend na taką fryzurę tymczasowo wrócił, ale zaraz dziewczęta znudzą się i zaczną czesać się inaczej” - podsumowała Bogini Popu.

Testuje różne kosmetyki do pielęgnacji

Cher lubi mieszać różne kosmetyki. Nie ma jednej marki, której mogłaby przypisać dobry stan swojej cery. „Moja rutyna pielęgnacji skóry jest bardzo eklektyczna” - mówi – „Nie trzymam się jednego konkretnego produktu, po prostu mam kosmetyki, które uwielbiam i które stosuję na zmianę”.

Wygrała walkę z trądzikiem

„Na początku lat 70. borykałam się z trądzikem dorosłych. Był to czas, w którym nie rozstawałam się z grubą warstwę makijażu, co przyczyniło się do pogorszenia stanu mojej skóry” - wyznała gwiazda. Udało jej się go pokonać dzięki kremowi z kwasem retinowym. Cher uważa, że to właśnie dzięki temu tak długo udawało jej się uniknąć zmarszczek. Warto jednak pamiętać, że należy stosować go pod okiem dermatologa – to zmniejszy ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Nie boi się przyznać, że przeszła operację plastyczną

„Po prostu nie rozumiem zainteresowania ludzi ilością operacji, które przeszłam” - wyznała Cher – „Byłam otwarta w tej kwestii i wraca to do mnie w negatywny sposób. Ludzie powinni robić to, co ich uszczęśliwia. Od kiedy zobaczyłam swoją twarz wysoką na 3 metry na zbliżeniach na ekranie, chciałam zoperować swój nos. Moje zęby zostały wyprostowane aparatem ortodontycznym, a kształt ust poprawiony. Może dlatego ludzie myślą, że mam implanty brody i policzków. Chciałabym wyglądać dobrze tak długo, jak tylko mogę. JEśli niektórzy twierdzą, że to czyni mnie próżną, to tak – jestem próżna”. 

Zobacz również:
REKLAMA