Butelka termiczna - którą wybrać?

Łyk wody - dla zdrowia i ochłody. Butelka termiczna z zimną wodą to świetny gadżet, który sprawdzi się w upalne dni. Sama zdecyduj, którą chwycić w dłoń.

butelki termiczne producent

Nowoczesne, designerskie i przede wszystkim funkcjonalne butelki termiczne gwarantują zimną wodę przez cały dzień. Zaawansowana technologia ich wykonania sprawia, że są również odporne na upadki i obtłuczenia. Trzymają także ciepło (choć tutaj tradycyjne termosy nadal mają nad nimi przewagę). I co najważniejsze, dobrze chłodzą wodę bez użycia energii, a część z nich nadaje się do recyklingu.

Najlepsza na: rower i podróż

Closca, Wave Antarctica

butelki termiczneProducent
  • Trzyma zimno do 24 godzin
  • Trzyma ciepło do 12 godzin

Dostępna w dwóch pojemnościach: 450 ml i 600 ml oraz sześciu kolorach. Nasze serce skradła ta mniejsza, otulona miękkim, przyjemnym w dotyku silikonem w kolorze chłodnego błękitu. Przy pomocy specjalnej opaski z zapięciem można zamocować ją do roweru, plecaka czy walizki – to największy plus tej butelki. Wykonana ze stali nierdzewnej. W 100% wolna od BPA, ftalanów i toksyn. Dzięki aplikacji „Closca Water” odnajdziemy najbliższy punkt z pitną wodą. Jak ją czyścić? Wystarczy płyn do naczyń, bieżąca woda i szczotka. Nie wolno jej myć w zmywarce.

Najlepsza na: trening

Joy in me, Drop

butelki termiczneProducent
  • Trzyma zimno do 24 godzin
  • Trzyma ciepło do 12 godzin

Butelka wykonana jest z podwójnej, nietoksycznej i wolnej od BPA stali nierdzewnej. Ma szczelny, nieprzeciekający korek, więc śmiało można wrzucić ją do torby treningowej bez obawy o wylanie się wody. Do wyboru aż 17 designerskich grafik. Nam do gustu najbardziej przypadła „Banana Mamma” (do kompletu można dokupić matę do jogi z takim samym wzorem). Trening na plaży? Marzenie! Ma smukły kształt, dobrze trzyma się ją w dłoni i wygodnie się z niej pije. Nie wolno wkładać do zmywarki i najlepiej czyścić za pomocą gorącej wody i płynu do mycia naczyń.

Najlepsza dla: dwojga

CamelBak, MultiBev

butelki termiczneProducent
  • Trzyma zimno do 24 godzin
  • Trzyma ciepło do 16 godzin

W tej butelce ukryty został (przykręcany od dołu) kubek termiczny. Jego silikonową, giętką zatyczkę chowa się w rozkręcanej nakrętce butelki. Sprytne, prawda? I megapraktyczne, bo zimną wodą można podzielić się z drugą osobą, np. ze spragnionym dzieckiem. Dno kubka, a jednocześnie butelki, ma stabilizujący, gumowy spód – nie będzie się przewracać czy ześlizgiwać. Ma też wygodny uchwyt do noszenia. Podobnie jak poprzedniczki, butelka wykonana jest ze stali nierdzewnej. W tym przypadku powłoka zewnętrzna jest lakierowana proszkowo. Butelkę można myć w zmy- warce (dla bezpieczeństwa na górnym koszyku). Do wyboru trzy kolory.

Najlepsza na: plażę i wyprawę w góry

Klean Kanteen, TKWide Vacuum Insulated

butelki termiczneProducent
  • Trzyma zimno do 58 godzin
  • Trzyma ciepło do 17 godzin

Do wyboru cztery kolory i trzy pojemności (355 ml, 473 ml i 592 ml). My testowałyśmy tę największą. Nie jest ciężka i spokojnie mieści się w plażowej torbie czy plecaku. Ma też wygodny uchwyt do przenoszenia. I choć jest najmasywniejsza ze wszystkich, to najwygodniej się z niej pije, bo szczelna zakrętka (bez obaw o rozlanie) wyposażona jest w ustnik typowy dla kubków termicznych. Ma podwójną izolację ze stali nierdzewnej, a nalana do niej woda jest zimna nawet przez trzy dni! Serio. Zewnętrzna ścianka malowana jest proszkowo w technologii Klean Coat, która – jak zapewnia producent – jest 4 razy bardziej wytrzymała niż standardowa farba proszkowa. Należy myć ręcznie.

Sprawdź: Jak przygotować się do górskich aktywności? 4 patenty od fizjoterapeutki

Najlepsza do: torebki

Dafi, Easy

butelki termiczneProducent

Trzyma zimno do 12 godzin

Trzyma ciepło do 12 godzin

Najlżejsza i „najszczuplejsza” wśród koleżanek, więc nie obciąży dodatkowo naszej i tak już zapakowanej po brzegi torebki. Nie zaleje też dokumentów – jest szczelnie zamykana dzięki silikonowej uszczelce. Napoje wylane na klawiaturę? Eh... znamy to. Dno butelki ma antypoślizgową podstawkę, co sprawia, że stabilnie stoi na biurku, więc póki same jej nie potrącimy, nie przewróci się. Wykonana z bezpiecznej stali kwasoodpornej i tworzyw wolnych od szkodliwego bisfenolu A. Występuje w ośmiu wersjach kolorystycznych: od eleganckich (biel, czerń, stal), przez bardziej żywe, wakacyjne kolory.

  • Cena: 65 zł (490 ml)
  • Gdzie kupić: dafi.pl

ZOBACZ TEŻ: Nabiał - jeść czy nie?

Zobacz również:
REKLAMA