Breaking Bad - film jeszcze w tym roku?

Królowie mety powracają. Tym razem nie w serialu, a w filmie. "Science, bi*ch!" - już niedługo usłyszymy to po raz kolejny. 

SONY PICTURES TELEVISION/ACME SHARK/MGM TELEVISION/PEGASUS/Alb

Od emisji ostatniego odcinka Breaking Bad minęło już prawie 6 lat. Pomimo braku informacji o następnym sezonie, fani serialu nie tracili nadziei. Jak potoczyły się losy Pinkmana? A może Walter jednak żyje? To tylko jedne z wielu pytań, które pozostawały bez odpowiedzi.

Na szczęście nic nie jest wieczne, w tym decyzje o kontynuacjach seriali. Choć w tym przypadku nie mówimy o nowym sezonie, a pełnometrażowym filmie. Zawiedzione? My też nie.

Znowu razem?

Pierwsze informacje na temat filmu "Breaking Bad" (roboczo nazwanego Greenbrier) pojawiły się jesienią ubiegłego roku. Dowiedzieliśmy się wtedy, że główną rolę zagra Aaron Paul (Jesse Pinkman), a za scenariusz i reżyserię odpowie dobrze znany fanom serialu Vince Gilligan. Nieoficjalne źródła podały również, że fabuła filmu skupi się na historii Jesse'ego, a konkretnie na jego losach po ostatnim odcinku.

Jednak od jesieni słuch o produkcji zaginął. Cisza trwała aż do 25 czerwca, do momentu, w którym Aaron Paul i Bryan Cranston (Heisenberg) wrzucili na swoje social media identyczne zdjęcie. 

Niby nic szczególnego, ale tajemniczy napis "soon" ewidentnie sugeruje, że coś wisi w powietrzu. O ile Aaron Paul oficjalnie przyznał, że zagra w pełnometrażowym "Breaking Bad", to Cranston napisał przecież na swoim Twitterze, że nie ma z produkcją nic wspólnego (a jak pamiętacie, Walter White jest martwy).

W porządku, mogłoby się wydawać, że powyższe zdjęcie to zapowiedź jakiegoś innego projektu. Ale jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że dwa dni temu aktorzy zaskoczyli nas po raz drugi?

Tym razem chyba już nikt nie ma wątpliwości. Film "Breaking Bad" nadchodzi, a oprócz Pinkmana zobaczymy w nim też... Heisenberga. Czy powyższe zdjęcie świadczy o tym, że White przeżył? Opis sugeruje, że dowiemy się tego szybciej niż myśleliśmy.

Film Breaking Bad - kiedy premiera?

Nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery filmu, ale sądząc po regularności wrzucanych przez aktorów zdjęć, stanie się to jeszcze w tym roku. Według nieoficjalnych źródeł, film "Breaking Bad" obejrzymy na Netfliksie.

[AKTUALIZACJA]

Okazało się, że zdjęcia wrzucone przez aktorów były elementem kampanii marketingowej. Aaron Paul i Bryan Cranston postanowili zmienić profesję i zamiast krystalicznej mety zaczęli produkować... meksykańską wódkę. 

Tak, też czujemy się oszukani. Na szczęście film "Breaking Bad" nie poszedł do lamusa. Prace podobno trwają, a sam Aaron Paul napisał, że "dobre rzeczy spotykają tych, którzy cierpliwie czekają". Cóż, pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA