Agnieszka Radwańska – patenty urodowe, dietetyczne i fitnessowe tenisistki

Odkąd pamięta, całe jej życie kręciło się wokół kortu. Jak więc jedna z najlepszych tenisistek świata, Agnieszka Radwańska, spędza czas wolny, co robi poza kortem i jak dba o swoją urodę i relaks?

agnieszka radwańska dla women's health fot. Rado
fot. Rado

Agnieszka Radwańska

  • Wiek: 27 lat
  • Biogram: W wieku 6 lat wygrała pierwszy dziecięcy turniej. W 2015 r. w Singapurze wygrała WTA Finals, w którym pokonała 7 najlepszych tenisistek świata. Marzy, by zwyciężyć w Wielkim Szlemie. Jest ambasadorką marki Rado.

Relaks

Przyznaje, że nie ma zbyt wiele czasu na przyjemności. Przecież niemal całe życie, od rana do wieczora, spędzała na korcie. Pochodzi ze sportowej rodziny, w której życie kręciło się wokół tenisa. Nawet gdy nie ćwiczy, pędzi na masaż, do kriokomory lub siłowni. Tenis determinuje cały jej czas.

Dlatego wolny dzień to dla Agnieszki Radwańskiej absolutny luksus.Co wtedy robi? „Niestety, nie mam czasu na chodzenie do kina, dlatego zawsze wożę ze sobą laptop i w wolnych chwilach, w czasie długich podróży samolotem, nadrabiam filmowe i serialowe zaległości” – mówi. Ponadto, jak przyznaje tenisistka, gdy jest się tak zapracowanym, bardziej docenia się zwykłe chwile. „Uwielbiam dłużej poleżeć w łóżku, napić się kawy lub po prostu porozmawiać z przyjaciółką” – zdradza.

Dieta

Choć nie ma i nigdy nie miała osobistego dietetyka, stara się jeść racjonalnie i pilnować właściwych dla sportsmenki proporcji. „Dlatego zwykle na godzinę przed meczem jem makaron z kurczakiem. Muszę dostarczyć odpowiednią ilość węglowodanów i białka” – mówi Agnieszka.

Najtrudniej, przyznaje, jest w czasie długich podróży. „Kilkugodzinne loty, przesiadki: to wszystko sprawia, że czasem wpadam do baru i posilam się fast foodem. Ale codzienne ćwiczenia szybko mnie z nich rozgrzeszają” – przyznaje Radwańska. Jeśli ma ochotę zrobić dla siebie coś zdrowego, przyrządza smoothie owocowe lub warzywne. „Ich przygotowanie w ogóle nie zabiera czasu, jest proste, a posiłek zdrowy i pyszny” – zapewnia.

Sprawdź koniecznie: smoothie do jedzenia łyżką.

Sport

Poza kortem głównie pływa i ćwiczy w siłowni. Czasem są to ćwiczenia na siłę, czasem na wydolność – w zależności od części sezonu, w jakiej się znajduje. Jednak wszystko jest podyktowane tenisem. Dlatego żałuje, że nie ma już tyle czasu na deskę i narty – jak dawniej, gdy była dzieckiem. „Sporty zimowe są fantastyczne, ale Szlem w życiu  niestety dość niebezpieczne, a ja nie mogę sobie pozwolić na żadną kontuzję czy uraz. Gdy będę grać mniej, na pewno wrócę do nart” – obiecuje Agnieszka Radwańska.

fot. Oleg GawriloFF 2014/shutterstock.com fot. Oleg GawriloFF 2014/shutterstock.com
fot. Oleg GawriloFF 2014/shutterstock.com

Uroda

„Przez 10 miesięcy moja twarz jest wystawiona na działanie promieni słonecznych” – przyznaje tenisistka. Dlatego nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji bez kremów z wysokim filtrem. I systematycznego oczyszczania twarzy (sprawdź: domowy peeling na 5 sposobów). Nie lubi mocnego makijażu, ale rzęsy tuszuje zawsze, również wtedy, gdy wychodzi na kort.

Jednak wizytówką kobiety, ale również mężczyzny, są według Agnieszki zadbane dłonie. Dlatego zawsze maluje paznokcie: na krwistą czerwień lub granat. - „Nie chodzę na manikiur, nie stosuję żeli hybrydowych i innych wynalazków. Zwykły lakier wystarczy, aby wyglądały pięknie i kobieco” – podkreśla Agnieszka.

WH 01-02/2017

REKLAMA