6 sposobów na więcej energii życiowej

Kiedy mamy mało energii, nasza samodyscyplina słabnie. Jeśli więc chcesz wytrwać w postanowieniach, musisz wzmocnić swoją silna wolę. Oto 6 prostych patentów na zastrzyk energii życiowej, który pomoże przetrwać, gdy będzie Cię kusiło, by zrezygnować.

| Data aktualizacji: 2020-03-02
kobieta z balonami, energia, siła, witalność, szczęście, radość fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1.Jedz często

Zasada 5 małych posiłków dziennie służy nie tylko odchudzającym się. Głód osłabia naszą wolę i służy jako wyzwalacz niechcianych nawyków, np. palenia, podjadania, przeginania z wydatkami na zakupach.

ZOBACZ TEŻ: Filmy i seriale, na które czekamy w marcu [Netflix i HBO]

2. Oddychaj głęboko

Kilka razy dziennie zrób sobie serię 20 głębokich, równomiernych oddechów przy otwartym oknie. Złagodzisz stres, a stres podobnie jak głód także jest wrogiem samodyscypliny. Oddechy też pomogą Ci naładować baterie. Żeby zwiększyć dostawy tlenu, oddychaj brzuchem (przeponą), a nie samą klatką piersiową.

3. Precz z colą i słodyczami

Słodkości i gazowane napoje nie dość, że tuczą, to jeszcze powodują wahania poziomu energii. Szklanka słodkiego napoju gwałtownie podnosi poziom cukru we krwi (zobacz, czym najlepiej zastąpić cukier), ale już po chwili równie gwałtowny wyrzut insuliny z trzustki powoduje, że poziom glukozy natychmiast spada i czujesz się jeszcze słabsza niż poprzednio. Jeżeli chcesz mieć stabilne zasilanie, bez spadków mocy, wybieraj tylko węglowodany złożone: razowe pieczywo i surowe warzywa.

4. Łyknij spirulinę

Preparat z glonu o nazwie Spirulina platensis to przebój ostatnich lat. W jednej tabletce znajduje się aż 2075 substancji odżywczych. Jest silnym przeciwutleniaczem, wspomaga metabolizm, dostarcza pełnowartościowego białka, witamin – zwłaszcza z grupy B – oraz minerałów: żelaza, cynku i selenu. Skutecznie podniesie Ci poziom energii.

5. Wyprostuj się

Samodyscyplinie psychicznej sprzyja dyscyplina ciała. Uczeni z York University w Toronto wykazali, że wyprostowana postawa wpływa na lepszą pracę mózgu, wzmacnia pewność siebie i podnosi poziom energii dzięki lepszemu dotlenieniu.

6. Woda zamiast kawy

Rano miej przy łóżku szklankę wody z sokiem z cytryny. To najlepszy sposób na doładowanie baterii i oczyszczenie organizmu.

Aby wytrwać w swoich postanowieniach, nie wystarczy silna wola. Musisz też zrozumieć, jak nauczyć się dobrych nawyków i pozbyć tych złych. Zobacz, jak mieć silną wolę i dokonać zmiany na lepsze.

REKLAMA