5 najlepszych seriali po rozstaniu

Jeśli wciąż jesteś na etapie kubła lodów, kocyka i wgapiania się w seriale, włącz przynajmniej coś, co podniesie Cię na duchu.

seriale po rozstaniu fot. Anastasia Shuraeva / pexels.com

Rozstanie to okropny etap w życiu. Albo strasznie tęsknisz, albo czujesz żal i nienawiść, albo wszystko miesza się w emocjonalnym rollercoasterze. Często w pierwszych chwilach nie jesteś gotowa na rozmowę z najbliższymi, a zwierzenia na siłę nie odnoszą pozytywnego skutku. Rób to, co Tobie pomaga. Jeżeli jest to kubeł lodów i serialowy maraton – jesteśmy z Tobą. I nawet podpowiemy Ci jakieś tytuły. 

Jess i chłopaki (dostępne na DVD)

Jessica Day (w tej roli przekomiczna Zooey Deschanel) nakrywa swojego chłopaka z inną. W ich domu. Prędka wyprowadzka sprawia, że dziewczyna o przebojowości jelonka Bambi zostaje współlokatorką trzech ekscentrycznych facetów. I mimo wrodzonej fajtłapowatości oraz życiowej niezaradności, radzi sobie z nimi całkiem nieźle. Zapewniając nam przy tym niezły ubaw.

Obejrzyj: Jeśli czujesz, że sobie nie poradzisz, bo przecież to on zajmował się rachunkami i zmianą opon na letnie. Poradzisz sobie. 

via GIPHY

Kochane kłopoty (Netflix)

Serial o perypetiach matki i córki, które dzieli tylko 16 lat różnicy, to samo dobro. Zadziorna Lorelai Gilmore, która jako nastoletnia ciężarna opuściła zamożnych rodziców, żeby żyć na własny rachunek mieszka z nastoletnią Rory w zabałaganionym uroczym domku, gdzie dyskutuje się w zawrotnym tempie, nocami ogląda stare filmy, a w dzień zamawia żarcie na wynos. W domu wyluzowane, dziewczyny wymiatają na polach zawodowym i naukowym – Lorelai ma rękę do biznesu i świetny kontakt z ludźmi, zaś Rory jest miejscowym geniuszem. I choć żyją po swojemu (czyli cudownie!), Gilmorówny są ulubienicami całego miasteczka. Bo bycie dobrym ciepłym człowiekiem sprawia, że nawet ich największe dziwactwa idą w niepamięć. A nawet dodają życiu kolorytu. 

Obejrzyj: Żeby przekonać się, że życie solo może być super, nawet w małym miasteczku. Wystarczy nauczyć się cieszyć codziennością – jak banalnie by to nie zabrzmiało. I otworzyć się na ludzi, którzy są obok. Zagadnij ekspedientkę w piekarni, uśmiechnij się do sąsiadki, wybierz się na zebranie rady osiedla. I sprawdź, ile godzin możesz przegadać z własną mamą (albo babcią!) nad kubkiem cappuccino. Masz wokół siebie mnóstwo świetnych ludzi. Zbliż się do nich w staromodny, odarty z technologii sposób. I zacznij oglądać stare filmy – będzie o czym pogadać.

Obsesja Eve (HBO GO)

Nieuchwytna zabójczyni na zlecenie i tropiąca ją agentka – tego duetu nie można zapomnieć. Tym bardziej, że zabójczynią jest totalnie nieobliczalna, uzależniona od luksusów i spełniająca wszystkie swoje zachcianki piękność, zaś agentką neurotyczna, pracowita, z pozoru zwyczajna kobieta z ogromnym poczuciem humoru. Wzajemna fascynacja kobiet staje się motorem napędowym fabuły, która po drodze zalicza kolejne, szaleńcze zwroty akcji. Wydaje się, że jedyną zasadą tej historii jest brak zasad, a główne bohaterki mogą dosłownie wszystko. Włącz play i daj się wciągnąć w wir wydarzeń, które sprawią, że zapomnisz o prawdziwym świecie.

Obejrzyj: Jeżeli chcesz przez chwilę zapomnieć o tym, co się wydarzyło – wartka akcja serialu wciągnie cię na dobrych kilka godzin. Jeżeli to było naprawdę brzydkie rozstanie i wciąż pałasz żądzą krwi, tutaj dostaniesz jej pod dostatkiem. A morderczy repertuar Villanelle stanowi niezłe źródło inspiracji. 

 

Seks w wielkim mieście (HBO GO)

Choć tytuł sugeruje, że podczas oglądania raczej nie uciekniesz od myślenia o facetach, tak naprawdę to jeden z najlepszych seriali o babskiej przyjaźni. Ale również o samodzielności. W życiu czterech przyjaciółek z Manhattanu faceci pojawiają się i znikają, ale ich codzienne wspólne lunche i wyjścia na drinka pozostają niezmienne. Tak samo jak fakt, że te panie potrafią same o siebie zadbać – w życiu i w łóżku.

Obejrzyj: Żeby poczuć się dobrze sama ze sobą. Poza tym, że serial podsunie Ci milion sposobów na spędzanie wolnego czasu jako singielka (od sprzątania szafy, poprzez przemalowanie mieszkania czy wyjście na zakupy po zwiedzanie miejskich muzeów, parków i galerii), to ustami bohaterek wypowie mnóstwo krzepiących po rozstaniu słów. Jak na przykład te, że może nie warto w każdym związku rzucać na szalę wszystkich swoich życiowych planów. Że bratnie dusze możesz znaleźć w sprawdzonych przyjaciółkach, a z facetami czasem po prostu świetnie się bawić.

via GIPHY

Orange is the new black (Netflix)

Co się dzieje za kratami damskiego więzienia? Według tego serialu - wszystko. Nawrócenia, kariery literackie, wojny gangów, morderstwa, lesbijskie śluby, talent shows. Możesz zgadywać, ale i tak każdy odcinek zaskoczy Cię nowym, zapewne niepoprawnym politycznie żartem. 

Obejrzyj: A zamiast płakać z rozpaczy, zaczniesz ze śmiechu. Stężenie niegrzecznych żartów na odcinek jest tu naprawdę wysokie. Nie sposób zliczyć też niesamowitych kobiecych postaci, które przewijają się przez więzienie w Litchfield – od więźniarek poprzez strażniczki aż po dyrektorkę. I choć często są wykorzystywane i gnębione, same tez potrafią zaleźć wrogom za skórę. Bez żalu, a nawet z pewną dozą przyjemności.

REKLAMA