5 książek o ekologii, które warto przeczytać

O życiu zero/less waste napisano naprawdę sporo, dlatego do zestawienia wybrałyśmy jedynie najciekawsze pozycje. Uważaj tylko, żeby nie było jak w tym dowcipie o kobiecie, której pod ciężarem książek o minimalizmie zawaliła się półka...

Materiały prasowe

1. Nauka o klimacie

Marcin Popkiewicz, Aleksandra Kardaś, Szymon Malinowski

Autorzy tej książki wiedzę na poziomie akademickim starają się przekazać nam, zwykłym śmiertelnikom, w sposób przystępny i zrozumiały. I dobrze, bo zmiany klimatyczne to gorący temat wielu dyskusji i palący problem dotyczący każdego, więc jeśli chcesz wiedzieć, jak i dlaczego zmienia się klimat – zabieraj się do czytania.

Esencja: wymagająca lektura dla ambitnych dziewczyn.

Materiały prasowe

2. Wykorzystuję, nie marnuję

Sylwia Majcher

To nie jest typowe czytadło, a zestaw ćwiczeń-wyzwań, które możesz podjąć, by żyć w sposób mniej szkodliwy dla środowiska. Książka podzielona została na cztery części odpowiadające porom roku, co pozwoli Ci wprowadzać zasady zero waste, tak jak w WH lubimy najbardziej: małymi krokami. W książce jest też miejsce na notatki.

Esencja: praktyczny poradnik pomagający wprowadzić krok po kroku zasady zero waste.

Materiały prasowe

3. Nie śmieci

Julia Wizowska

Tony żywności, morze plastiku, stare ubrania... Powinniśmy nie tylko nauczyć się zmniejszać ilość generowanych odpadów, ale i postarać się, by dotychczas wyrzucane beztrosko do kubła śmieci mogły stać się surowcem, który da się przetworzyć i ponownie wykorzystać. O tym mniej więcej jest ta niesamowita książka, którą gorąco polecamy każdemu.

Esencja: świetne kompendium wiedzy o śmieciach, napisane z reporterskim zacięciem.

Materiały prasowe

4. Życie zero waste

Katarzyna Wągrowska

Jak założyć domowy kompostownik? Na czym polega działanie kooperatywy spożywczej? Jak podróżować PKP, nie generując odpadów? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania, dotyczące sposobów na życie zero waste w naszym kraju. Książka napisana jest bez zadęcia, bo autorka pokazuje także, że nie zawsze wprowadzanie nowych nawyków idzie tak, jak byśmy tego chciały.

Esencja: lektura, z której dowiesz się, jak żyć zero waste w Polsce.

Materiały prasowe

5. Pokochaj swój dom

Bea Johnson

W 2008 roku w „New Jork Times” ukazał się artykuł opisujący 4-osobową rodzinę z Kalifornii, która w ciągu roku wyprodukowała zaledwie słoik śmieci. Pomysł na życie bez odpadów był wówczas tak szokujący, że Bea Johnson została przez niektórych nazwana „brudną hipiską”. Z czasem jej idea zyskała międzynarodowy poklask.

Esencja: książka, od której zaczęła się międzynarodowa kariera ruchu zero waste.

REKLAMA