5 książek, które zmienią Twoje życie na lepsze

W tych książkach nie ma zbędnych zdań, a każda kolejna strona pomaga inaczej spojrzeć na świat i na siebie.

stos książek na stoliku Shutterstock
68% – o tyle obniża się podczas czytania poziom stresu.

Stoicyzm na każdy dzień roku

Autor: Ryan Holiday

Lektura „Stoicyzmu na każdy dzień roku” o poranku sprawia, że zaczynamy dzień w bardziej uważny, refleksyjny sposób. Każda strona zawiera jedną stoicką myśl, cytat, refleksję (wybraną na podstawie pism Seneki, Epikteta i Marka Aureliusza) oraz krótki komentarz lub próbę jej interpretacji. Ta książka jest jak dobry towarzysz podróży, który zawsze gotowy jest służyć wsparciem i radą.

Obsesja piękna

Autor: Renee Engeln

Książka na temat autouprzedmiotowienia kobiet i dziewczynek. Pokazuje, jak od najmłodszych lat wzrastamy w tytułowej obsesji piękna, wdrukowywanej nam przez naszych rodziców, najbliższe środowisko i popkulturę, kreującą ten jedyny właściwy obraz prawdziwej kobiety. Autorka przedstawia rozwiązania, które pomogą wejść się na ścieżkę pozytywnej samooceny i wolności od kulturowo narzucanych schematów piękna.

ZOBACZ TEŻ: Dobre filmy na wieczór - 3 propozycje

Toksyczni rodzice

Autor: Susan Forward, Craig Buck

Książka Forward ukazuje smutną prawdę na temat relacji rodzic – dziecko. Toksyczni rodzice potrafią mniej lub bardziej świadomie ranić swoje dzieci na każdym etapie ich życia – od dzieciństwa aż po okres późnej dorosłości – pozostawiając po sobie głębokie urazy w ich psychice. Poradnik ten pomaga czytelnikom dostrzec i zrozumieć skutki tych toksycznych doświadczeń z dzieciństwa w ich dorosłym życiu oraz uwolnić się od poczucia winy, jakim zostali obarczeni.

Wysoko wrażliwi

Autor: Elaine N. Aron

Dlaczego nie mogę odnaleźć się wśród ludzi? Dlaczego pewne sytuacje, dla innych normalne, dla mnie są tak przytłaczające? WWO (wysoko wrażliwe osoby) często postrzegają siebie jako „nieprzystosowanych” czy „lękliwych”. Tymczasem funkcjonują oni całkowicie normalnie – tylko że w innym, „wrażliwym” trybie. Ta książka pozwoli znaleźć prawdziwszy sposób postrzegania siebie oraz nowe miejsce wśród ludzi.

Esencjalista

Autor: Greg McKeown

To książka dla wszystkich, którzy chcą wprowadzić do swojego życia więcej spokoju i porządku. Autor podpowiada, jak dokonywać esencjalistycznych wyborów – tj. asertywnych, minimalistycznych i efektywnych. Podkreśla też, że jeśli sami nie ustalimy w swoim życiu priorytetów, ktoś inny na pewno zrobi to za nas.

ZOBACZ TEŻ: Kto to powiedział? Cytaty znanych ludzi [TEST WH]

Zobacz również:
REKLAMA