Pokonaj stres - 3 proste sposoby

Masz wrażenie, że żyjesz w ciągłym napięciu: stres w pracy, konflikty w relacjach, nadmiar obowiązków... Przydałoby Ci się kilka wskazówek, jak radzić sobie ze stresem? Wypróbuj te 3 proste patenty.

Shutterstock

Prawdopodobnie o nich słyszałaś, ale czy kiedykolwiek naprawdę próbowałaś wprowadzić je w życie? Tym razem spróbuj i przekonaj się na własnej skórze, że ten cholerny stres można przynajmniej znacznie zredukować.

1. Wdech i wydech

Pamiętasz, gdy mama mówiła Ci, żebyś przed ważnym egzaminem wzięła głęboki wdech? Prawie miała rację. Najnowsze badania pokazują, że regularny oddech (liczysz do czterech zarówno biorąc wdech, jak i wydychając powietrze) pozwoli Ci ustabilizować puls. To natomiast sprawi, że zniknie panika, a w Twoim umyśle znowu pojawią się wszystkie definicje, których się nauczyłaś.

Warto też pamiętać, że stres, w odpowiedniej dawce, niesie ze sobą także wiele korzyści. Zobacz dlaczego, gdy masz dużo na głowie stres jest twoim sprzymierzeńcem.

2. Biegnij po sukces

Gdy wiesz, że czeka Cię stresujący dzień, pomyśl o krótkiej przebieżce rano albo przed wyjściem z mieszkania zrób chociaż kilka ćwiczeń. Dzięki temu z jednej strony na chwilę przestaniesz myśleć o czekających Cię wyzwaniach, a z drugiej pobudzisz krążenie. Serce będzie gotowe do pracy na wyższych obrotach przez następne kilkanaście godzin.

Na samą myśl o bieganiu masz dreszcze? Całkiem niesłusznie! Sprawdź, jak zakochać się w bieganiu. Nie tylko aktywność fizyczna jest świetnym sposobem na nerwy, ale i odpowiednie odżywianie.

3. Spokojne oczekiwanie

Gdy wiesz, że nic już nie możesz zrobić, a do wydarzenia, na które z podenerwowaniem czekasz zostało jeszcze kilka godzin, zajmij czymś umysł. Może być to program do treningu mózgu, muzyka (nie musi być relaksacyjna) albo zwykłe sprzątanie mieszkania. Czasami nasze wyobrażenia są znacznie gorsze niż to, co się rzeczywiście wydarzy.

To 3 najprostsze wskazówki na zwalczenie potwora, ale istnieje też cała masa równie skutecznych. Czasem wystarczy odpowiednia dieta i trening. Nie wierzysz? Wypróbuj 7 propozycji jedzenia na stres.

Zobacz również:
REKLAMA