[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.4

3 sposoby radzenia sobie ze stresem

Masz wrażenie, że żyjesz w ciągłym napięciu: stres w pracy, konflikty w relacjach, nadmiar obowiązków... Przydałoby Ci się kilka wskazówek, jak radzić sobie ze stresem? Wypróbuj te 3 proste patenty.

1. Wdech i wydech

Pamiętasz, gdy mama mówiła Ci, żebyś przed ważnym egzaminem wzięła głęboki wdech? Prawie miała rację. Najnowsze badania pokazują, że regularny oddech (liczysz do czterech zarówno biorąc wdech, jak i wydychając powietrze) pozwoli Ci ustabilizować puls. To natomiast sprawi, że zniknie panika, a w Twoim umyśle znowu pojawią się wszystkie definicje, których się nauczyłaś.

Warto też pamiętać, że stres, w odpowiedniej dawce, niesie ze sobą także wiele korzyści. Zobacz dlaczego, gdy masz dużo na głowie stres jest twoim sprzymierzeńcem.

2. Bieg po sukces

Gdy wiesz, że czeka Cię stresujący dzień, pomyśl o krótkiej przebieżce rano albo przed wyjściem z mieszkania zrób chociaż kilka ćwiczeń. Dzięki temu z jednej strony na chwilę przestaniesz myśleć o czekających Cię wyzwaniach, a z drugiej pobudzisz krążenie. Serce będzie gotowe do pracy na wyższych obrotach przez następne kilkanaście godzin.

Na samą myśl o bieganiu masz dreszcze? Całkiem niesłusznie! Sprawdź, jak zakochać się w bieganiu. Nie tylko aktywność fizyczna jest świetnym sposobem na nerwy, ale i odpowiednie odżywianie.

3. Spokojne oczekiwanie

Gdy wiesz, że nic już nie możesz zrobić, a do wydarzenia, na które z podenerwowaniem czekasz zostało jeszcze kilka godzin, zajmij czymś umysł. Może być to program do treningu mózgu Lumosity (www.lumosity.com) albo zwykłe sprzątanie mieszkania. Czasami nasze wyobrażenia są znacznie gorsze niż to, co się rzeczywiście wydarzy.

To 3 najprostsze wskazówki na zwalczenie potwora, ale istnieje też cała masa równie skutecznych. Czasem wystarczy odpowiednia dieta i trening. Nie wierzysz? Wypróbuj 7 propozycji jedzenia na stres. Jedną z najbardziej relaksujących aktywności fizycznych jest joga, dlatego wypróbuj sesję jogi z WH.

Tekst: Jakub Skworz

WH 06/2014

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij