3 sposoby na zdrowie wg Gwyneth Paltrow

Poszukujesz sprawdzonego leku na ból gardła? Męczy Cię bezsenność i chciałabyś poznać skuteczny sposób na dobry sen? Twoje samopoczucie ostatnio się pogorszyło? Zobacz, jak z tymi problemami radzi sobie Gwyneth Paltrow. Gwiazda podzieliła się z nami tajemnicą swojej świetnej formy.

Gwyneth Paltrow fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Niektóre aktorki z Hollywood nie mogą żyć bez fryzjera, który nieustannie dba o ich włosy. Inne – stylistki polującej na całym świecie na najlepsze kreacje. Gwyneth nie może sobie dać rady bez... osteopaty.

„Na początku nie wiedziałam, czym zajmują się osteopaci... Szczerze mówiąc, do teraz tego nie wiem – mówi z rozbrajającą szczerością Paltrow. – Vicky Vlachonis patrzy na ciało całościowo. Zaleca akupunkturę, masaże oraz stawianie baniek”. Co ciekawe, ta ostatnia forma leczenia, z którą często stykały się nasze babki, jest w Stanach Zjednoczonych praktycznie nieznana.

Może dlatego, że niektórzy jej działanie przypisują raczej efektowi placebo niż rzeczywistym właściwościom zdrowotnym. Niemniej jednak aktorka trafiła do doktor Vlachonis, gdy miała urodzić swoje pierwsze dziecko. „Byłam strasznie obolała, a ona mi pomogła”. Oto kilka innych spraw, z którymi lekarka potrafiła się uporać.

Ból gardła przed ważnym wystąpieniem

Po pierwsze, musisz się zorientować, co jest przyczyną bólu. Złapałaś przeziębienie czy może jesteś zdenerwowana i boisz się występować? Fizyczne dolegliwości wyleczysz za pomocą herbaty z lebiody pospolitej (oregano), słodzonej miodem manuka (wiemy, jest drogi, ale gwiazdy Hollywood takimi rzeczami się nie przejmują).

Ból ma podłoże psychologiczne? Stań przed lustrem i powiedz: „Jesteś bezpieczna, dasz sobie radę, masz wszystkie niezbędne narzędzia, żeby Ci się udało”.

Dobry sen przez całą noc

Rozwiązaniem jest masaż. Najlepiej masaż stóp. Szczególnie warto uciskać punkt, w którym duży palec łączy się z drugim. 

Słabe samopoczucie

Rozpocznij dzień od ciepłej wody z cytryną, a zakończ ciepłą kąpielą z olejkami z rozmarynu i lawendy. Poza tym unikaj cukrów, pszenicy oraz nabiału. To powinno pomóc.

Więcej o życiu Gwyneth Paltrow przeczytasz tutaj.

WH 07-08/2015

REKLAMA