3 sposoby na wzmocnienie swojej intuicji

Zobacz jak wzmocnić swoją intuicję, by służyła Ci dobrą radą na co dzień.

intuicja Shutterstock
fot. shutterstock

Śpiewaj w chórze

Odkrycie neuronów lustrzanych pomogło lepiej zrozumieć fenomen współodczuwania. To te neurony aktywizują się w trakcie obserwowania innych i pomagają czuć ich emocje. Gdy patrzysz na kogoś, kto jest poirytowany albo bardzo szczęśliwy, neurony lustrzane sprawiają, że odczuwasz te emocje tak, jakby były Twoje. Dzięki temu czujesz, co się dzieje w głowie drugiej osoby, a nie tylko to rozumiesz. Gdy zapytasz muzyków, co jest najprzyjemniejsze w graniu na scenie, to najpewniej dowiesz się, że ten moment, gdy grupa staje się jednym ciałem. Jeden organizm przepełniony erupcją lustrzanych zachowań.

Żeby tego doświadczyć na własnej skórze, nie musisz być zawodowcem. Zanuć piosenkę i pozwól, aby ktoś dołączył, śpiewając chórek lub akompaniament. Poczujesz ciarki na plecach (to biologia) i pomyślisz, że stanowicie jeden organizm (psychologia).

Medytuj

Ludzie od wieków pielęgnowali kontakt z intuicją. To widać w praktykach religijnych: modlitwa, asceza, wyciszenie i post występują w chrześcijaństwie, buddyzmie czy islamie. To wszystko służy wyostrzeniu intuicji. Jeśli daleko Ci do religii, wcale nie musisz rezygnować z ich skarbnicy. Teraz wszędzie możesz znaleźć zajęcia z medytacji pozbawionej aspektów religijnych, np. technik mindfulness, czyli treningów uważności. To połączenie nowoczesnych badań nad mózgiem z wielowiekową tradycją praktyk z umysłem.

ZOBACZ TEŻ: Mindfulness - jak skupić się na tu i teraz?

Możesz też wybrać spacer. Najlepiej myśli się w towarzystwie przyrody. Ten sposób nazywano perypatetyką i wymyślił to sam Arystoteles. Myślenie podczas spacerowania praktykowało wielu znanych: Ludwik Beethoven, Karol Dickens, VirginaWoolf czy Immanuel Kant, Teraz popularne staje się chodzenie podczas spotkań zawodowych, czyli walkingmeetings.

Poradź się babci

Jeśli nie jesteś pewna, czy Twój chłopak ma dobre intencje i co o nim myśleć, zabierz go na herbatę do babci. Intuicja jest tym lepsza, im jesteśmy starsi. Po drugie, kobiety są pod tym względem skuteczniejsze niż mężczyźni. Jeśli więc masz jakiś dylemat, to zawsze radź się babci. Twoja matka może mieć swoje partykularne interesy związane z Tobą i Twoim chłopakiem, babcia zaś jest zwykle bezstronna.

ZOBACZ TEŻ: 10 oznak, że tkwisz w toksycznym związku

Po takiej wspólnej herbatce babcia jest w stanie po 15 minutach powiedzieć Ci w kuchni, co myśli. Jest szansa, że wskaże na jakiś szczegół, który Ci umknął. Radź się jej często, opowiadaj o sytuacjach prywatnych, ale także zawodowych. Choć czasem myślisz, że jest nie z tej epoki, jej życiowe doświadczenie daje dużą wiedzę. A poza tym sprawisz jej przyjemność.

REKLAMA