16 pytań, które powinnaś zadać swojemu mężczyźnie

Ciekawość siebie i wzajemne zrozumienie, to podstawa szczęśliwego związku. Żeby je zbudować, niezbędne są rozmowy, niekoniecznie o tym, co dzisiaj na obiad.

związek fot. Shutterstock.com

Kiedy zaczynasz się z kimś spotykać, każda rozmowa płynie wartko i ekscytująco – na temat ulubionych filmów, seriali, muzyków czy knajp. Ale kilka miesięcy (albo randek) później nadchodzi czas, żeby poruszyć choć trochę poważniejsze tematy. Ale jak to zrobić, żeby randka nie zmieniała się w sesję terapeutyczną?

Zadać odpowiednie pytanie. Takie, które poruszy intymne kwestie z jego życia, ale da możliwość udzielenia  naprawdę ciekawej odpowiedzi. I nieważne, jak długo jesteście razem, chęć lepszego poznania partnera jest podstawą na każdym etapie związku. 

Jeśli wyczuwasz, że któreś z Was (lub oboje) ma blokadę przed rozmową na intymne tematy, postaraj się zamienić ją w luźną rozmowę, np. przy drinku podczas oglądania wieczornego talk-show. 

Uwaga, jeśli jesteście razem naprawdę długo, pamiętaj, żeby nie włączać do tej rozmowy opowieści o pracy, zmartwień ocenami dzieci czy kwestiami rachunków. Mniej weekendowych planów, więcej dziecięcych marzeń.

Jeśli sama nie masz konkretnych pomysłów, podpowiadamy, jakie pytania będą dobre na nawiązanie takiej rozmowy.

Jeśli spotykacie się mniej niż rok...

1. "Kto, poza rodzicami, najbardziej wpłynął na ciebie w dzieciństwie?”

Dzięki temu pytaniu poznasz najważniejszych ludzi w życiu Twojego chłopaka. Może się okazać, że to nieoczywiste typy i wcale nie należą do najbliższej rodziny. 

2. "Kiedy wściekłeś się najbardziej w życiu?"

Opowiadanie o tym, co wyzwala w kimś najsilniejsze emocje zawsze prowadzi do rozmowy na głębszym poziomie. Poza tym dowiesz się, dlaczego pewne zachowania tak bardzo go wkurzają.

3. "Jaki odruch zdradza, że jesteś zestresowany?"

Obgryzanie paznokci, zaciskanie pięści, a może zaczerwieniona szyja? Ta drobnostka pozwoli Ci lepiej wspierać partnera w trudnych dla niego chwilach. Ty też zdradź mu, po czym może rozpoznać u ciebie sytuację awaryjną. 

4. "Jakie są twoje GUILTY PLEASURES?"

To zabawny sposób, żeby poznać wstydliwe, kiczowate czy głupawe upodobania Twojego partnera. Może to być oglądanie durnego reality show, słuchanie kiepskiej muzyki czy zjadanie kwaśnych żelków – cokolwiek pozwala mu zapomnieć na chwilę o troskach albo przypomina dzieciństwo. 

5. "Kto był twoją pierwszą miłością i dlaczego to nie wypaliło?"

Pierwsza miłość ma ogromny wpływ na dalszą historię związków. Z jego odpowiedzi dowiesz się, co on ceni w relacji z partnerką i jakie zachowania są dla niego nie do zaakceptowania. 

6. "Kim chciałeś zostać, kiedy byłeś dzieckiem? Dlaczego?"

Ten klasyk ma swój sens. Rozmowa o nadziejach i marzeniach, nawet tych już nieaktualnych, pozwala naprawdę poznać drugą osobę i mocniej się z nią związać. Fajnie tez dowiedzieć się, jaki on był, kiedy jeszcze go nie znałaś. 

7. "Kiedy ostatnio płakałeś?"

To pytanie daje Ci szansę dowiedzieć się, co budzi w nim emocje. Obojętne, czy to były łzy szczęścia, smutku czy złości – przekonasz się, co go porusza. 

8. "Jakie było twoje największe kłamstwo?"

To pytanie zawsze prowadzi do ciekawych zwierzeń. Dowiesz się, co dla Twojego faceta jest warte oszustwa i czy żałuje, że je popełnił. 

ZOBACZ: Czy w związku zawsze należy mówić prawdę?

Jeśli jesteście razem ponad rok:

1. “Gdzie byś wyjechał, gdybyś wygrał na loterii?”

Odpowiedź zdradzi Ci, o jakich wakacjach najbardziej marzy Twój facet. Plus, to dobry początek rozmowy o najbardziej nierealnych marzeniach. 

2. “Jeśli w tym momencie mógłbyś być gdziekolwiek na świecie, gdzie byś się teraz znalazł i co byś robił?”

Każdy z nas chce, żeby jego partner był ciekaw, co siedzi w nas naprawdę głęboko – jakie mamy niespełnione marzenia, plany, które boimy się zrealizować, nierealne fantazje. Zapytanie o nie wprost może okazać się onieśmielające, ale w takiej lekkiej formie powinno się udać. 

3. “Pamiętasz, jak [tu wstaw seksowne wspomnienie]?”

Świńskie rozmówki zawsze podkręcają atmosferę w związku. Opowiedz swojemu partnerowi najbardziej seksowne wspomnienie związane z nim i poproś go o odwzajemnienie się. Później razem wymyślcie, co mogłoby to przebić. To nie tylko rodzaj gry wstępnej, ale też zapewnienie drugiej osoby, że wciąż Cię podnieca.

SPRAWDŹ: Czy częstotliwość seksu świadczy o bliskości w związku?

4. “Jeśli przez rok mógłbyś mieć inny zawód, gdzie byś pracował?”

To zabawny sposób na odkrycie, czego Twój partner chciałby od życia i jakich wyzwań oczekuje. Może pragnie kompletnych zmian, może żałuje, że nie poszedł w przeszłości inną drogą, a może jest zupełnie zadowolony z tego, co ma? Nawet po wielu latach znajomości możesz nie wiedzieć, czy jego podejście do życia się zmieniło. Warto zapytać.

5. “Co w tym tygodniu najbardziej cię zestresowało?”

Dzięki temu pytaniu dowiesz się, co nie daje spać w nocy Twojemu partnerowi. Obojętne, czy chodzi o głupią sprzeczkę z kolegą z pracy czy sprawę większego kalibru, rozmowa na ten temat pomoże mu spuścić z siebie parę. Poza tym od razu będziesz wiedziała, dlaczego chodzi struty i nie zaczniesz brać tego do siebie. 

6. “Jaki jest twój najważniejszy cel do zrealizowania w ciągu następnych 10 lat?”

Poza tym, że dowiesz się, jakie są jego marzenia i ambicje, będziecie mogli ustalić, czy macie kompatybilne plany życiowe – czy oboje w ciągu najbliższych 10 lat chcecie mieć dziecko, kupić dom czy rozwinąć karierę? To pytanie jest bardzo ważne zarówno na początku związku, jak i później – kiedy czujecie, że stoicie w miejscu. 

7. “Z czego w życiu chciałbyś być zapamiętany?”

To też pytanie z gatunki tych, które zadane na początku związku znaczą co innego niż po dobrych kilku latach razem. Oczywiście chodzi o poznanie jego największych wartości i dowiedzenie się, co najbardziej w sobie ceni. Jednak dla wieloletniego partnera to też sygnał, że wciąż chcesz wiedzieć, kim jest i kim chce być, nawet jeśli troche przytłacza Was codzienna rutyna. 

8. “Jak się masz?”

Brzmi banalnie, ale jeśli zadasz to pytanie z prawdziwym zainteresowaniem i uważnie wysłuchasz odpowiedzi – zrobi robotę. Kilka ważnych drobiazgów: patrz mu w oczy, kiedy pytasz o samopoczucie i nie przerywaj, gdy opowiada. Przy dzisiejszym tempie życia łatwo przegapić sprawy ważne dla partnera, dlatego codzienny check-out pomaga się do siebie zbliżyć. Nigdy nie wiesz, jak poważna rozmowa rozwinie się ze zwykłego „Jak się masz?”. Więc zapytaj o to już dzisiaj. 

ZOBACZ TEŻ: Słowa, po których twój związek nie będzie już taki sam. Jak się ich wystrzegać?

Zobacz również:
REKLAMA